A szervezet levelében meghívta Magyarországra az európai biztost, hogy személyesen is lehetősége legyen beszélgetni az érintettekkel, modellváltott intézmények hallgatóival, oktatóival. Sajnálatosan azonban a hallgatók törvényes érdekképviseletét ellátó szervezet
az ügy fontossága és sürgőssége ellenére az elmúlt 23 napban érdemi választ nem kapott.
„Szerencsétlen időzítés, hogy az európai oktatási ügyek élén épp most történik személyi váltás, de remélhetőleg az új biztos nyitottabb lesz a magyar hallgatókkal való kommunikációra” – jelezte a szervezet. A hallgatói érdekképviseleti szervezet meggyőződése, hogy bárki bármit gondol az ügyről, a magyar egyetemisták oktatáshoz vagy európai hallgatói szolgáltatásokhoz való hozzáférésének korlátozása nem elfogadható.
A helyzet megoldása érdekében széles körű összefogásra van szükség, így együttműködik a Doktoranduszok Országos Szövetségével, a Felsőoktatási Kollégiumok Országos Szövetségével, valamint a Nemzeti Ifjúsági Tanáccsal, hogy segítse a korábban megkezdett aláírásgyűjtést, továbbá, hogy közösen egyetemi fórum sorozatba kezdjenek a hallgatók hangjának felerősítése céljából – zárták közleményüket.
Mariya Gabriel egyébként mostanában távozik posztjáról, mivel Bulgária következő miniszterelnöknek választhatják meg hazájában.
Újabb hetek teltek el az újabb bulgáriai parlamenti választás óta, de eddig nem sikerült miniszterelnököt és kormányt választani a sokat látott balkáni országban. Bulgáriában az április eleji voksolás immár az ötödik parlamenti választás volt két év alatt, mivel egyik alkalommal sem sikerült stabil parlamenti többséget, vagy legalább összetartó koalíciót kialakítania a politikai elitnek.
A nyitóképen Mariya Gabriel. Fotó: Kenzo TRIBOUILLARD / AFP