Foggal-körömmel ragaszkodik a mentelmi jogához Magyar Péter: újra a Facebookon kábítja a népet
Úgy néz ki, csak biztonsági játékot tud játszani a TISZA Párt elnöke.
Horgas Péter a Magyar Narancsnak azt nyilatkozta, „klassz lenne, ha nem csak így tudnánk bekerülni a médiazajba!”
Horgas Péter civil aktivista, színházi ember interjút adott a Magyar Narancsnak az elmúlt időszak tüntetéseiről. Horgas egy azok közül, akik a Belügyminisztérium előtti, április 24-i ülősztrájkot is szervezték.
A civil aktivista a lapnak az ülősztrájk kapcsán felidézte, hogy bár az nem volt előre bejelentett, de a rendőrség tudott róla. „Évek óta jó a kapcsolatom a rendőrségnek azzal a részével, amelyik a különböző megmozdulásokat, programokat engedélyezi, korrekt az együttműködés” – fogalmazott Horgas. A Magyar Narancsnak azt is elárulta, hogy ott volt a Karmelitánál is, és kapott egy kis adag könnygázt.
Színházi emberként arra is kitért, hogy „nagy tanulság és komoly élmény”, amikor össze tud kapaszkodni valakivel. Szerinte ez kezdődött el a múlt hétfői akcióval.
Majd azzal folytatta, hogy jogos kérdés, hogy miért nem jelentették be a demonstrációt. „Keressük az új, meglepő formákat, keressük azokat az eszközöket, amelyekkel föl tudjuk hívni a figyelmet, hogy több emberhez eljusson az üzenetünk.
Milyen klassz lenne, ha nem csak így tudnánk bekerülni a médiazajba!”
– hangsúlyozta a lapnak.
A fentiekhez Horgas azt is hozzátette, „rengeteg közös, szép ügyünk van, és lehetne, de az áldozatokra, a botrányokra fogékonyabbak vagyunk.”
Az aktivista arról is szólt az interjúban, hogy „ebben az országban akarok élni, nagyon szeretem a szakmámat, nagyon fontosnak is érzem azt, hogy képekben fogalmazhassak. Mégis el kell végezni azt a munkát, amit harminc évvel ezelőtt nem végeztünk el. Közösen, együtt. Szóval a nevem mellett maradjon csak a tervező, és jöhet a politikus is”.
Horgas arra is kitért, hogy „meg tudjuk-e nevezni a hibákat, a bűnöket? A felelősöket, a gazembereket, akik kifosztják és elárulják hazánkat, akik szégyent hoznak ránk. És tudunk-e békét teremteni? Elég bátrak és erősek vagyunk-e, hogy határozottak, kitartóak és szelídek, kedvesek maradjunk? Egy színházi ember talán ezekben a folyamatokban segíthet” – jelentette ki, utalva arra, hogy szerepet vállal a megmozdulások szervezésében.
Nyitókép: Képernyőfotó
***