Gulyás Márton ezt benézte: szerinte Ronald Reagant meggyilkolták, miközben tüdőgyulladásban halt meg
2023. április 09. 21:06
„Megnéztem, a gyilkosa még él, tavaly szabadult” – fogalmazott Reagan merénylőjével kapcsolatban.
2023. április 09. 21:06
p
3
72
90
Mentés
Gulyás Márton az amerikai utazásáról egy hírlevélben számolt be.
Gulyás üzenetében kifejtette, hogy egy olyan hotelben szállásolták el, ami kifejezetten ismerős volt neki. „A második alkotmánykiegészítés sajátosan pikáns lezárásaként, ahogy hazaértünk a hotelünkhöz, rájöttem, hogy miért volt mindeddig annyira ismerős az épület” – fogalmazott. Hozzátette: „ Itt lőtték meg 1981-ben Ronald Reagen elnököt – annál a bejáratnál, ahol két nap óta közlekedünk ki és be az épületbe. (Megnéztem, a gyilkosa még él, tavaly szabadult. Legújabban saját Youtube-csatornájára tölti fel egyszál gitárral készített feldolgozásait és saját számait. El tud képzelni bárki ennél amerikaibb dolgot?)”
A hírlevéllel kapcsolatban több dologra is ki kell térjünk. Először is az, hogy Gulyásnak nem sikerült helyesen leírnia az egykori amerikai elnök nevét, még betudható egy gépelési hibának, azonban az egész pikantériája, hogy
Gulyás szerint Reagan gyilkosa mind a mai napig él.
Ez azonban nem teljesen így van, sőt! Tény és való, hogy Ronald Reagan ellen megpróbáltak merényletet végrehajtani. Két hónappal hivatalba lépése után, 1981. március 30-án egy New York-i elmebeteg taxisofőr, John W. Hinckley merényletet követett el ellene. A támadás során Reagan tüdeje megsebesült, és két rendőr könnyebben, James Brady Fehér Ház-i szóvivő viszont súlyosan megsérült: lebénult, 2014-ben pedig a sérülés előidézte komplikációk miatt halt meg.
Az amerikai elnököt azonban nem John W. Hinckley ölte meg, Reagan túlélte az 1981-es merényletet, és csak 2004. június 5-én egy tüdőgyulladás következtében, 93 évesen vesztette életét. A merénylő, Hinckley egyébként még él, büntetését pedig már letöltötte.
Az amerikai konzervatív reneszánsz elindítója, Russell Kirk szembekerült a neokonzervatívokkal, segítette John Lukacsot és Molnár Tamást is. Most jelent meg fő műve, A konzervatív eszme az Alapjogokért Központ gondozásában. A munka egyik fordítójával, Kirk kutatójával, Pogrányi Lovas Miklóssal beszélgettünk.
Bár a látványos diplomáciai gesztusok mögött jelenleg kevés konkrétum áll, a koordinált fellépés lehetősége – például Ukrajnában – már most fokozza a nyugati világ nyomásérzetét.
Ha Kijevnek nincs szerencséje, úgy járhat, mint az F-16-os vadászbombázókkal, amelyeknek zömmel leselejtezett, korábbi változatait adták az USA NATO-szövetségesei
Kína rekordot döntött a globális megítélésben: megelőzte az Egyesült Királyságot miközben az USA megtorpant, Európa pedig egyre kevésbé tud érvényesülni a nemzetközi versenyben.
A keresztény realizmus azt jelenti, hogy reálisan látjuk a bukott világot, amelyben élünk, szemben az idealizmussal, ami forradalmi – mondta a Mandinernek Eric Patterson amerikai politológus. Interjúnk.
Amikor fenn vagy az űrben, rádöbbensz, hogy a dolgok folyamatosan történnek, csak mindig máshol. Amikor neked van éppen jobb napod, másnak máshol rossz napja van, s ez alázatra tanít – mondja a magyar űrhajós. Interjúnk.
Kevesebb mint egy évvel a választás előtt még mindig nem történt meg a Tisza-jelöltek kiválasztása és bemutatása – mintha egy fantompárttal állnánk szemben. Hogy lesz ebből szakpolitikai garnitúra?
p
0
0
0
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 90 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
És mi van akkor ha ő tudja jól? A CIA-tól.
Már az alcím is ezt sugallja:
Ronald Reagant meggyilkolták, miközben tüdőgyulladásban halt meg.
Vagyis nem engedték hogy a tüdőgyulladás befejezze tevékenységét.
Vannak még akik egyetértenek azzal, hogy minél több a buzi, annal több nő marad nekünk? A gyerekekért azonban a nyakát kellene szegni ennek a mocsoknak.