„Két Donald túl sok a politikában” – Donald Tusknak üzent a volt miniszterhelyettes
A Magyarországon politikai menedékjogot kapott Marcin Romanowski világosan fogalmazott.
„Ezek nem humanitárius adományok” – nyilatkozta a miniszter.
Magyarország és az Európai Unió között az uniós forrásokról folyó tárgyalásokról szólva Szijjártó Péter elmondta: a források befagyasztása nem jelent problémát a magyar költségvetés szempontjából. A külgazdasági és külügyminiszter ezt a tavalyi, csaknem 5 százalékos gazdasági növekedéssel és a beruházások nagy számával indokolta.
A tárcavezető rámutatott: az uniós források esetében elvi kérdésről van szó, hiszen ezek nem humanitárius adományok, hanem azokat az európai, köztük a magyar emberek teljesítménye adja.
– szögezte le. A miniszter a konfliktus okát abban látta, hogy nem tetszik Brüsszelnek az, ahogy a magyar kormány az országot kormányozza, hogy hazánk ellenzi a föderalizmust, valamint kiáll a nemzeti hatáskörök mellett.
„Mi egy jobboldali, hazafias, keresztény kormány vagyunk, amely teljesen szembe megy a főáramlattal és ezt Brüsszel nem képes megemészteni. Azt akarják, hogy elbukjunk. Ezt akarták a legutóbbi választások alkalmával is” – fogalmazott, majd kifejtette: Magyarországon biztosított a sajtó és az igazságszolgáltatás szabadsága is.
Szijjártó Péter felhívta a figyelmet arra is: nemrég derült ki, hogy több tízmillió dollárnyi külföldi pénzzel támogatták az egyesült ellenzéket, ám ennek ellenére
a Fidesz-KDNP „55 százalék kontra 35 százalék” legyőzte őket.
A miniszter megerősítette: a magyar kormány támogatja Finnország és Svédország NATO-csatlakozását. A tárcavezető elmondta, szerint az Országgyűlés is ratifikálni fogja azt. Az erről szóló javaslatot már benyújtották a parlamentnek és a miniszterelnök is arra kérte a kormánypárti frakciókat, hogy támogassák ezt a javaslatot.
(MTI)
Nyitókép: MTI/Vasvári Tamás