Az idősek halálára alapozott a Momentum és a Tisza Párt (VIDEÓ)
Minden jel szerint több baloldali párt is az idős kormánypárti szavazók fogyatkozására építi a stratégiáját.
Máthé Áron is boldogabb lenne, ha ez az emlékmű nem a Szabadság téren lenne, hiszen nekünk, magyaroknak mindez a külföldi megszállást és a kommunizmust is jelenti, viszont nemzetközi egyezmény rendelkezik róla.
A Momentum vezető politikusai hosszú idő után úgy gondolhatták, valamilyen látványos akcióval be jó lenne bekerülniük a hírek fő sodrába, s a múlt szombaton egy hatalmas magyar zászlóval körbekerítették a Szabadság téri szovjet emlékművet. Gelencsér Ferenc elnök azt írta a Facebook-oldalára, „Gyalázatos, hogy a mai napig Budapest főterén van a Szovjet megszállás emlékműve. Ha elvinni nem is tudtuk, egy kicsit alakítottunk rajta”.
A performanszuk azonban a szövetségeseik körében, a balliberális térfélen sem aratott osztatlan elismerést. Vásárhelyi Mária a közösségi oldalán szegezte nekik a kérdést: „Hiányoztatok a történelemóráról? Vagy már a ti időtökben is hiány volt történelemtanárból? Majd azon nyomban képbe is helyezte a momentumosokat: „Mert ha tanultatok történelmet, akkor tudnotok kéne, hogy a szovjet katonai emlékmű nem az orosz megszállók, hanem a II. világháborúban Európa és Magyarország felszabadítása során
Vágó István pedig azt vetette a szemükre, hogy ez a megmozdulás nagyon hasonlít Novák Előd 2015-ös kalapácsos akciójához: „Biztos, hogy a Momentumnak épp Novák Előd nyomdokain kell haladnia – még ha kalapács nélkül is?” – tette fel a kérdést a DK-s politikus.
Máthé Áron óvatosságra, megfontoltságra int ebben a kérdésben, szerinte károsak az ilyen hatásvadász akciók. A történész azt mondta a Mandinernek, ő is boldogabb lenne, ha ez az emlékmű – amely eredetileg hősi halottak sírhelye volt – nem a Szabadság téren lenne, hiszen nekünk, magyaroknak mindez a külföldi megszállást és a kommunizmust is jelenti. Viszont nemzetközi egyezmény rendelkezik az emlékműről és eredetileg hősi halottak temetkezési helye. És persze a katonai temetők ügyét nem is kérdőjelezi meg senki.
Másfelől pedig durván fogalmazva „cserealapnak” számít a Don-kanyari magyar temetőért, illetve a málinkij robotra elhurcoltak sírhelyeiért. S hiba lenne megkockáztatni, hogy veszélybe kerüljenek az elhunyt katonáink, elhurcoltjaink méltó nyughelyei. Egyébként pedig sem Bécsből, sem Berlinből nem érkeznek arról hírek, hogy az ottani, jóval komolyabb, grandiózusabb szovjet emlékművek ottlétét bárki megkérdőjelezné vagy el akarná távolítani. De ott van Brüsszelben
Az oroszok számára ugyanis a Szovjetunió második világháborús szerepe szent és megkérdőjelezhetetlen, ők továbbra is az egykori a szovjet antifasizmus mítoszából indulnak ki, és minden ilyen emlékmű, sírhely ennek a bizonyítékát jelenti – jelentette ki Máthé Áron. Hozzátette: bármilyen politikai akció akkor lenne hiteles, ha aki ezt csinálja, az – mondjuk – a munkácsi Turul-szobor eltávolítása miatt is tiltakozott volna. Kerítsék körbe a Turul megmaradt talapzatát is nemzeti színű szalaggal – fejtette ki végül.