nincs lázadozás, kibeszélés, vagy ha van, annak gyorsan meglesz a következménye.
A pártelnök a nyilvánosságban is igen aktív, igaz, elsősorban a Facebook-posztjaival, amelyek egyszerre lelkesítők, sejtelmesek, filozófiai megközelítésűek, költőiségre hajtók, olykor viszont kifejezetten zavarba ejtők.
Érdemes idézni a legutóbbiból: „Mindennek rendelt ideje van, Ideje van a látásnak, Ideje az értésnek, Ideje a felháborodásnak, A felismerésnek. Ideje a cselekvésnek. Nem kérünk bocsánatot. Nem mondjuk el ezredszer is. Tesszük. Mert tudjuk. Mert a dolgunk.” S persze ennek a bejegyzése végén ott van a „készülünk” ige is, amelyet az elmúlt hónapokban több tucatszor írt már le, de sosem magyarázta el, mire készülnek. S gyanítható, hogy nem avatta be a titokba a párt első és második vonalába tartozó politikusokat sem, mert mindig nagy kínban voltak, amikor az újságírók interjúkban erre rákérdeztek tőlük, értelmes válaszok helyett ötöltek-hatoltak csak.