Bagdy szerint teljesen komolytalan a bizottság
Ekkor közöltük Havasival, hogy a június 1-jei ülésükön éppen ő hangsúlyozta, hogy augusztus 31-ig tart a mandátumuk. És azt is megemlítette, hogy 24-én lesz bizottsági ülés. Továbbá emlékeztettük, megkérdeztük azt is, hány témafelelős küldte meg határidőre, július 30-re az anyagot, illetve hol tart ezek feldolgozása. Erre a levelünkre azonban már nem kaptunk választ.
A bizottság mandátumát első ízben is azért hosszabbították meg, mert addig semmi eredményük nem volt a vizsgálatoknak
– mondta el Mandinernek Bagdy Gábor. A testület kormánypárti tagja kijelentette, a mostani csúszás pedig azt eredményezi, hogy legkorábban szeptemberben, tehát az önkormányzati választás után csaknem három, a bizottság megalakulást követően pedig több mint két évvel tárgyalhatja csak az anyagot a Fővárosi Közgyűlés, ez pedig mindennél jobban jelzi a bizottság komolyságát, pontosabban komolytalanságát.
Bagdy kijelentette, bár a témafelelősöknek július 30-ig kellett volna elkészíteniük a jelentéstervezetüket, több anyag a mai napig sincs meg, vagy legalábbis ő ezeket nem kapta meg, holott a tagoknak időre van szükségük, hogy ezeket áttanulmányozzák. Ez is azt bizonyítja, hogy halódik a bizottság – állítja a politikus. De átfutva a már megírt anyagokat, a politikus úgy látja, ezek szakmai színvonaláról nagy viták fognak folyni.
Tarlósnak díszpolgári címet adtak
Arra a kérdésre, hogy szerinte hogyan, milyen megállapításokkal zárul a bizottság munkája, Bagdy azt válaszolta, neki már 2020 nyarán – amikor felállt ez a testület – is az volt a véleménye, hogy „nevetséges az egész bizottságosdi, hiszen
az ellenzéki többségű Fővárosi Közgyűlés a Tarlós Istvánnak adományozott díszpolgári címmel állást foglalt az előző ciklusokról”.
Arról nem beszélve, hogy a kormánypárti képviselők mellett olyan emberek tüntették ki az előző főpolgármestert, akik más politikai attitűddel rendelkeznek, és azért dolgoztak, hogy őt leváltsák.
A városatya szerint itt nem másról, mint egy politikai akcióról van szó, amelynek az lett volna a célja, hogy az ellenzék szerezzen valamilyen muníciót az idei áprilisi parlamenti választásokra. 2020 nyarán, a bizottság megalakulásakor ugyanis Karácsony Gergelynek már lehettek miniszterelnök-jelölti ambíciói, és az sem véletlen, hogy eredetileg tavaly év végéig kellett volna elvégezni a munkát, így a negatív, dehonesztáló megállapításokat tartalmazó jelentést a kampányban lehetett volna felhasználni. De miután semmit nem találtak, erre végül nem került sor.