Egyik hónapról a másikra látványosan, a teljes népességet vizsgálva 12 százalékponttal csökkent a Fidesz népszerűsége – olvasható a Népszaván. A Publicus Intézet felmérése alapján megállapítható, hogy a kormánypárt támogatottságának visszaeséséből nem az ellenzék profitált, hanem a bizonytalanok tábora nőtt. Ismert, Pulai András és a Publicus pár nappal a választás előtt a biztos pártválasztók között döntetlent mért a Fidesz és a baloldal között.
Négyből semmi: így nézte be Pulai a pártok esélyeit
„A Fidesz-szavazóknál elbizonytalanodás tapasztalható” – fejtette meg két nappal a választások előtt Pulai. Bővebben!
„A Fidesz-szavazóknál elbizonytalanodás tapasztalható” – fejtette meg két nappal a választások előtt Pulai. Ezt mérte most a Publicus
Az intézte szerint, ha most vasárnap lennének a választások, akkor az összes megkérdezett közül 24 százalék választaná a Fideszt, 23 százalék pedig az ellenzéki szövetséget. A kutyapárt és a Mi Hazánk 3-3 százalékot, egyéb pártok csupán 1 százalékot kapnának. A bizonytalanok aránya 46 százalék.
A biztos választók esetében a Fidesz 32, az egyesült ellenzék 31 százalékon áll. Ebben a körben is jelentős arányt tesznek ki a bizonytalanok (29 százalék). Meglepően sokan (79 százalék) válaszolták azt, hogy biztosan részt vennének a választáson.
Pulai András, a Publicus Intézet vezetője a Népszavának elmondta, hogy ilyen mértékű, 12 százalékos „bezuhanással” még nem találkozott. „Más kérdés, hogy az ellenzék támogatottsága hajszálra ugyanaz most is, mint az előző hónapban volt. Csak a bizonytalanok száma növekedett” – hívta fel a figyelmet Pulai András.
Reprezentatív a felmérés, vagy sem?
Miközben a címlapon azt írja a Népszava a Pulai-féle kutatásról, hogy az nem reprezentatív, a cikkben már reprezentatív felmérésként hivatkozik a választásokat alaposan benéző Publicus Intézet legújabb mérésére.
Kapcsolódó
Pulai az elmért választásról: Az olló zárult, aztán a végén kinyílt
Az elemző Dévényi Istvánnal kielemezte a választást és azt, hogy „hol ment félre a mi?” Bővebben!
Pulai András: Ha ma mérnénk közvéleményt, már nem lenne nyerő a propaganda
„Az a mérés nagyon pontos lenne” – hangoztatta a Publicus Intézet ügyvezetője. Bővebben!
Nyitókép: YouTube