A fideszes országgyűlési képviselő szerint visszataszító harc zajlik a kerületben hatalomért, a koncért, a forrásokért
a gyakorlatilag nem létező, de most helyzetbe került Párbeszéd, a korábban meglehetősen komoly pozíciókat szerző MSZP, a feltörekvő Momentum, valamint a mindent megkaparintani szándékozó DK között.
Szatmáry szerint a küzdelemnek az is a tétje, hogy amennyiben végül momentumos vagy DK-s politikus indulna és győzne, az azzal is járna, hogy a városvezetésnek már nem lenne szüksége az utóbbi időben meggyengült – több képviselőjük átült a DK padsoraiba – és a kerületben rendkívül rossz hírű MSZP-re. Ha viszont szocialista városatyával bővülne a testület, az országosan nagyon rossz állapotban lévő párt Zuglóban megkerülhetetlen lenne. Amennyiben párbeszédes siker lenne ősszel, a koalíciós leosztás ugyan nem változna, de a törpepárt továbbra is tényező lenne a kerületben, ami a többieknek nem érdeke.