A következő hetekben számos időközi önkormányzati választást tartanak vidéken és a fővárosban, de az erzsébetvárosi – amelyet június 26-án tartanak meg – érdekességében, jelentőségében kiemelkedik ezek közül. Egyrészt azért, mert a budapesti belvárosi események mindig nagy figyelmet kapnak, ám ennél fontosabb, hogy a VII. kerület egy részében nem a parlamenti voksolás miatt kell újra az urnákhoz járulniuk az ott élőknek – mint sok helyen másutt, ugyanis néhány városatya bekerült az Országgyűlésbe –, hanem egy 2020. őszi lemondás miatt.
A DK-s polgármesternek fogalma sem volt róla, mi történik a hivatalában
Az év október 16-án közölte ugyanis – a Csepelről importált – Borka-Szász Tamás DK-s önkormányzati képviselő, hogy visszaadja a mandátumát, miután kiderült, hogy bitcoinbányászatot folytat az erzsébetvárosi polgármesteri hivatalban, felhasználva az ottani ingyenáramot. A felelősségét ugyan nem ismerte el, de – legalábbis ezt állította – azért vette a kalapját, mert nem akarta, hogy a várható lejárató kampány, a média támadása ráégjen a pártjára.
Niedermüller Péter polgármester akkor azt mondta a Mandinernek, hogy a bányászat egy első emeleti irodában történt, hozzá, a harmadik emeletre erről semmi információ nem jutott el. S lefolytattak egy belső vizsgálatot, amelyből az derült ki, hogy Borka-Szászon kívül csak a volt képviselő közvetlen munkatársa járt abban a szobában. Ő be is ismerte, hogy tudott az ügyről, ezért fegyelmi büntetést kapott.
Egyébként a DK-s politikus ügyelt arra, hogy a tárgyalásait más helyiségben folytassa le, így már persze tudták az okát. A polgármester azt is kijelentette, hogy azért sem tűnt fel a bitcoinbányászat,
mert nem emelkedett érzékelhetően az áramköltség a hivatalban.
Azóta befejeződtek az eljárások Borka-Szász ellen. A rendőrség megállapította, hogy a DK-s politikus irodájába engedély nélkül vitték be a később lefoglalt számítógépet, de az illegális áramfogyasztás 29 ezer 458 forint volt csupán, 50 ezer forint alatt azonban a lopás nem bűncselekménynek, hanem szabálysértésnek számít.
Megszüntették a büntető- és szabálysértési eljárást
Csaknem egy évvel később, 2021 októberében Borka-Szász egy hosszú Facebook-posztban közölte, hogy a szabálysértési eljárást is megszüntették ellene. Közölte is a Pesti Központi Kerületi Bíróság erről szóló határozatának a fotóját, de nagyon érdekes, hogy az indoklási részt lehagyta, így nem lehet tudni, miért döntött így a bíróság.