Török Gábor a március 15-i beszédekről úgy fogalmazott, hogy „mindkét produkció hozta az elvárhatót, bár egyik sem volt mestermunka” – írja az Index az Azonnali cikkét idézve.
Orbán Viktor esetében meglepte az elemzőt az ellenfelek szokatlanul erős megbélyegzése, és volt egy olyan érzése, mintha a miniszterelnök „újra és újra mondani akarna valami fontosat a háborúról, amit aztán nem mondott el”. Márki-Zay Péter pedig „túlságosan sok időt fecsérelt el nehezen értelmezhető, a választási stratégiát nem támogató gondolatokra, egy koncentráltabb, lényegre fókuszáló beszéd hatékonyabb lehetett volna”.
A választást azok döntik el, akik csak mostanában foglalnak állást
A politológus az Azonnalinak adott interjújában úgy vélekedett, hogy a két oldal többmilliós elkötelezett tábora már régen döntött, őket nem fogja meghatni, ami a választás előtti utolsó napokban történik.
A választást viszont azok fogják eldönteni, akiknek a személyes döntése lehet, hogy csak mostanában érik meg
– vagy éppen majd csak az utolsó napokban, akár az utolsó napon fog megérni.
Az utolsó hetekben sokkal nagyobb tétje van annak, ami történik, mert sokkal többen figyelnek a magyar politikára.
Hatalmas lehetőséget hagyott ki a háború kapcsán az ellenzék
Török Gábor szerint ma jól látszik, hogy a háború miatt az orosz-kérdés valamennyire megosztja a Fidesz táborát, de ez kevés hatással lesz a választásokra.
Attól, mert egy kormánypárti szavazó nem tartja helyesnek Orbán Viktor korábbi orosz-politikáját, még nem fog az ellenzékre szavazni. Annál sokkal mélyebbek az árkok, sokkal nagyobbak a távolságok, hogy ez ilyen rövid idő alatt megtörténjen.
Török Gábor úgy gondolja, hogy az ellenzék óriási hibát követett el, „pontosabban egy hatalmas lehetőséget hagyott kihasználatlanul”. Az elemző ki is fejtette, hogy miért: ha az ellenzék a háború első napján azt mondja, hogy most nem a politikai felelősség kérdése a legfontosabb, hanem nemzeti összefogásra van szükség, látszólag felfüggesztik a kampányolást, és kezdeményezik, hogy Orbán Viktor az ellenzék bevonásával döntsön a teendőkről, személyesen találkozzon a két vezető, nagyon nehéz helyzetbe hozták volna a kormányoldalt.