Ez a mi szabadságharc 3.0-ánk – Kovács István, a Megafon alapítója a Mandinernek

2022. február 11. 08:57

Eldőlhetnek-e a választások a Facebookon? Bűn-e, ha nagyszámú bejegyzést teszünk közzé egy közösségimédia-felületen? – a közösségi oldalakon zajló szabadságharcról, cenzúráról és a lájkbajnokság állásáról is beszélgettünk a Megafon alapítójával.

2022. február 11. 08:57
null

Béres Sándor írása

***

„Hatalmas hálózat és óriási pénz miatt látod a Megafont állandóan a Facebookon” címmel tett közzé elemzést az Átlátszó.hu, amiben kifejtették, hogy „a kormánypárti csatornák havi 3500 bejegyzést tesznek közzé”, mondván: „a Megafon Központ újrarendezi a kapcsolati hálót”. Mi lesz a következő, elfoglalják a Facebookot?  

Az ilyen és ehhez hasonló cikkek és „elemzések” tökéletesen mutatják, mennyire zavarja a baloldalt a puszta létezésünk is. Persze azon kívül, hogy dolgozunk, mással nem tudnak minket vádolni. Mégis mióta bűn az, hogy nagyszámú bejegyzést teszünk közzé egy közösségimédia-felületen?

Persze a liberálisok szerint bűn, hiszen ők szigorúan a szólás- és véleményszabadság jegyében inkább elhallgattatnák azokat, akik nem értenek velük egyet – legyen szó a gyermekvállalás kérdéséről, gazdasági, vagy akár hitéleti kérdésekről. Ők már csak ilyenek. Nem véletlen, hogy az ön által is említett elemzés végén a baloldali szakemberek azt a konklúziót vonták le a működésünkkel kapcsolatban, hogy mindez „jelentősen fenyegeti a közösségi médiában tapasztalható sokszínűséget”.

Fordítsuk le ezt a mondatot az olvasók kedvéért: tehát ha a balliberális véleménycunami közepette, amely a Facebook, a Youtube, vagy ma már a TikTok felületein ömlik ránk, olykor-olykor feltűnnek jobboldali vélemények is, akkor az már a liberálisok szerint fenyegeti a sokszínűséget. Éppen ez az oka annak, hogy elindítottam a Megafont, és ami miatt azt gondolom, hogy nagy szükség van ránk.

Mert „fenyegetni akarják a sokszínűséget”?

Mert növelni szeretnénk a sokszínűséget. Ezért szorgalmazzuk, hogy a jobboldaliak is mondják el a véleményüket, hogy ők is hallassák a hangjukat és ne kelljen szégyenkezniük amiatt, mert ők mást gondolnak, mint amit a balliberális mainstream erőltet rájuk.

Meg kell értenünk, hogy nem vagyunk kisebbségben,

csupán ebben a magát felvilágosultnak nevező, de valójában elnyomó liberális közegben sokszor nem merjük a saját konzervativizmusunkat felvállalni és megélni a mindennapokban.

Érdekes, és számtalanszor bebizonyosodott már, hogy mi, konzervatívok sokkal elfogadóbbak vagyunk, mint baloldali társaink. Ugyanis ha a balliberális oldalon valóban támogatnák a sokszínűséget, ahogy azt gyakran hangoztatják, akkor elfogadnák, hogy

SZDSZ-es tempó?

Pontosan, innen tudjuk, hogy a történelem jó oldalán állunk. Ha valamire kifejezetten büszke vagyok, és ami miatt van értelme csinálni a Megafont, az az, hogy önbizalmat tudtunk adni olyan embereknek is, akik még soha korábban nem szerepeltek a nyilvánosságban.

Kovács István előadást tart a Megafon Központ egyik képzésén. Fotó: Megafon
Kovács István előadást tart a Megafon Központ egyik képzésén. Fotó: Megafon

Megtanítjuk őket, hogyan kell kamera előtt beszélni, szöveget írni, tudatos közösségimédia-jelenlétet építeni, és így végső soron hozzájárulni a jobboldal győzelméhez. Mert akárhonnan is nézzük, ez egy harc, amiben részt veszünk, és minél jobban támadnak minket a baloldali álhírgyárak, annál keményebben fogunk harcolni ellenük. Úgy is fogalmazhatok, hogy a Megafon jobbról előzi a baloldali médiát és új műfajt hoz létre, amelynek segítségével az egész konzervatív közösség erősebbé tud válni.

Milyen új műfajra gondol konkrétan?

A véleményvezéreinkre. Ők azok, akik kinőttek a földből a magyar politikai téren, és akik a mi segítségünkkel az elmúlt másfél évben sokszor a baloldali influenszerek tartalmainál is nagyobb közösségimédia-elérést produkáltak. Emellett persze számos olyan név is csatlakozott a Megafonhoz, akik már korábban is ismertek, mondhatni „nagyágyúk” voltak, de velük is megtaláltuk azokat a közös feladatokat, amelyek mentén együtt tudunk működni. Mindennek az lett az eredménye, hogy egy-egy csatornának ezek közül ma már óriási, akár milliós elérése van, és ahogy

Legújabb videóik tanúsága szerint ismét csatlakozásra buzdítanak. Újabb képzések indulnak?

A képzéseink sosem álltak le, maximum a COVID miatt kellett szünetet tartanunk egy ideig. Korábbi csoportjainknak már idén januárban is tartottunk képzési napokat, és most szeretnék újabb csoportokat indítani. Hívjuk és várjuk tehát a patrióta online harcosokat, hogy csatlakozzanak hozzánk és regisztráljanak a www.megafon.hu oldalon. Egyrészt megígérhetem és biztosan állíthatom, hogy szuper közösségünk van, ahol mindenki megtalálhatja a helyét, másrészt nem lehet elégszer hangsúlyozni, hogy sorsdöntő hónapok elé nézünk.

Ne gondolja senki, hogy a baloldalon ok nélkül mondják azt, hogy nincs az online térben keresnivalónk. Ezért követel Donáth Anna és a Momentum brüsszeli beavatkozást ellenünk, és ezért tiltják le és cenzúrázzák a jobboldaliakat, ahol csak tehetik. Ők is nagyon jól tudják, mekkora a tét.  

A Facebookon választások dőlhetnek el?

Meggyőződésem, hogy igen, hiszen a politika manapság az online térben zajlik. Arról vitatkozhatunk, hogy ez mennyire tesz jót az embereknek. Egy biztos: most az interneten kell megküzdenünk azért, hogy elmondhassuk a véleményünket. Most rajtunk a sor, hogy a liberális mainstream támadásaival szemben megvédjük a társadalom alapegységeit, a családot, a helyi közösségeket - azokat a kötőanyagokat, amikből aztán fel tud épülni egy nagyon erős nemzettudat. Ma a hagyománytisztelő embereknek az ellen kell küzdeniük, hogy ezeket a számunkra fontos értékeket próbálják nevetség tárgyává tenni. Le a cancel culture-el és a woke-izmussal! Van ugyanis alternatívája ezeknek a káros ideológiáknak. Én arra bátorítok mindenkit, hogy mutassuk meg ezt közösen a világnak. 1848 és 1956 után, 2022-ben ismét a szabadságunkért harcolunk. Ez a mi szabadságharc 3.0-ánk. Rajta hát!

 

Nyitókép: Ficsor Márton

Összesen 47 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Naggy
2022. február 11. 14:49
2007 nyarán volt utoljára magasabb infláció, mint most, még a 2021. decemberi, 14 éves rekordot jelentő szintről is tovább gyorsult az árak emelkedése. 7,9 százalékos volt az infláció januárban (Központi Statisztikai Hivatal).
Geczy Zsolt
2022. február 11. 11:04
És hamarosan jönnek a jelek szerint új megszólalók is majd, pl. roma témában.
Kanóc
2022. február 11. 10:43
Gratulálok Kovácsnak, sikerült megfeszített munkával a kormány munkáját 444 szintűre és minőségűre redukálnia gyenge képességű, ám annál harsányabb nyikhajokkal. Mert nagyon kellett már egy ennedik csapat, ami a fideszes keménymag talibán-temperamentumú körét képes megszólítani kizárólag. De legalább százmillióakt lehetett vele elégetni.
Secnir
2022. február 11. 09:45
Hatalmas hálózat és óriási pénz miatt látod a Megafont állandóan a Facebookon” címmel tett közzé elemzést az Átlátszó.hu, amiben kifejtették, hogy „a kormánypárti csatornák havi 3500 bejegyzést tesznek közzé”, mondván: „a Megafon Központ újrarendezi a kapcsolati hálót”. Mi lesz a következő, elfoglalják a Facebookot? Az ilyen és ehhez hasonló cikkek és „elemzések” tökéletesen mutatják, mennyire zavarja a baloldalt a puszta létezésünk is. Persze azon kívül, hogy dolgozunk, mással nem tudnak minket vádolni. Mégis mióta bűn az, hogy nagyszámú bejegyzést teszünk közzé egy közösségimédia-felületen? 1. a kérdésre nem válaszolt 2. a megafon nem átlátható. ez egy sima, mezei kft, 3 millió forintos tőkével, amiből elköltött 2021-ben kb 500 milliót (mivel az aktuális média ugyanoda van bejegyezve, ez az 500 milla tkp 850 milla), amire nincs látható forrása. nem tud elszámolni vele. 3. nem tudja és nem is akarja megcáfolni, hogy kormánypárti hirdetéseket tesz közzé.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!