Varga Judit: „Nem engedünk a nyomásnak" (2022.01.07.) Varga Judit igazságügyi miniszter interjút adott, amely a Siecitől átvéve most a Wpolitycében jelent meg. Az interjú során szóba kerültek többek között a 2022-es áprilisi választások, és az arra vonatkozó előzetes közvélemény-kutatások, a Helyreállítási Alap és a magyar kormány konzervatív értékei is.
„A jövő évi választások kulcsfontosságú szerepet játszanak”
A miniszter kiemelte, hogy nyilvánvalóvá vált az, hogy Brüsszel meg akar szabadulni a magyarhoz hasonló konzervatív kormányoktól. Kitért arra, hogy áprilisban intenzív kampány vár Magyarországra, mert a jövő évi választások kulcsfontosságú szerepet játszanak. Egyelőre
ahány közvélemény-kutatás, annyi különböző felmérés
jelenik meg a választásokkal kapcsolatban.
„A posztkommunista pártok politikai szövetségre léptek az antiszemita mozgalommal, ezzel is megerősítve azt a tényt, hogy meg akarnak ragadni minden lehetőséget és eszközt, amivel a kormányt támadhatják” – fogalmazott a miniszter az ellenzékre utalva. „Az ilyen cselekedetek gyakran ostobának és hatástalannak tűnnek számunkra, de komolyan kell vennünk őket, mert nagy a tét” – jelentette ki.
Az interjú során szóba került az uniós és a nemzeti jog közötti viszony is
„Szeretném hangsúlyozni, hogy mi Lengyelország oldalán állunk. A nemzeti alkotmányok és az uniós jog közötti határokat a szerződések szigorúan szabályozzák, és nem sérthetők meg önkényesen. Az uniós intézményeknek meg kell érteniük, hogy egyszerűen nem korlátozhatják a nemzeti szuverenitást. Ha a történelmünket nézzük, sok hasonlóságot fogunk látni országaink között.
Még mindig a kommunista elnyomásról van szó,
és ez még mindig jelen van az emberek elméjében, gondolataiban” – jelentette ki.
A miniszter kiemelte azt is, hogy politikai támadások érik Magyarországot a gyermekvédelmi törvény miatt is, de az erre vonatkozó tárgyalások hamarosan lezárulnak. Varga Judit az interjú során kiemelte a magyar családpolitika vívmányait és a legfrissebb családtámogatási intézkedéseket (pl. tizenharmadik havi nyugdíj visszaállítása, a fiatalok huszonöt éves korig fennálló jövedelem-adó mentessége stb.) is. Az igazságügyi miniszter a genderfilozófiával kapcsolatban megjegyezte, hogy ez a marxizmus új köntösben való visszatérése. „A marxizmus most nyugatról támad, nem pedig keletről” – tette hozzá.
„Országaink sokat szenvedtek a szovjet megszállás,
később pedig a kommunista időszakban a diktatúra miatt. A keleti és a nyugati diktátorok, akik uralni akarták Közép-Európát, mindig is keményen küzdöttek a lengyel és a magyar nemzetet összekötő kapocs ellen. Mindig egymás mellett álltunk, és küzdöttünk a legszentebb kincsért, a szabadságért” – zárta gondolatait az igazságügyi miniszter.
(Fotó: MTI)