Akadnak problémahalmazok, amelyekre érdemesebb egységes kríziskommunikációval reagálnia egy menedzsmentnek. Általában politikailag sem igazán kifizetődő, ha a spin doktorok által előre megírt partitúrától valaki eltér. Főleg egy hatpárti koalíció esetében. Hiába az évi majd 400 millió forintos szakértői büdzsé, Budapest okosvárosért és részvételiségért felelős főpolgármester-helyettesével nem egyszer fordult már elő, hogy kulcsfontosságú pillanatokban nem bírta felmondani a 47 tanácsadóból álló testület által gondosan kifurdalt „áldozati” narratívát.
Kerpel-Fronius Gábor legutóbb a Városháza-ügyben lőtte kvázi hátba főnöke, Karácsony Gergely főpolgármester „semmi sem történt” politikáját, amikor a baráti ATV-ben közölte: részben ő volt az előterjesztője annak a dokumentumnak, amelyben felmerült a Fővárosi Önkormányzat épületének értékesítése is. A Budapest Főváros Vagyonkezelő Központ Zrt. (BFVK) vezérigazgatója, Barts J. Balázs által elkészített tanulmányt a városvezető rendelte meg.
A baloldali városvezetés számára kínos másodpercekből a Lánchíd felújítása körül kialakult huzavona nyomán sem volt hiány, amikor a momentumos politikus ugyancsak az ATV-ben, nyolc hónapos tétlenség után kifejtette: „A folyamat, hogy ezt megcsináljuk, folyamatban van”. Emlékezetesre sikerült az Örs vezér terét és környékét ellepő drogos társaság ügyében kialakult párbeszéde is a műsorvezetővel:
Kerpel-Fronius: - Ez egy új típusú probléma, amelyre új típusú reakciók kellenek!
Műsorvezető: - De most mondta, hogy évek óta jelenség…
Kerpel-Fronius: - Ez évek óta jelenség.
Műsorvezető: - Akkor annyira már nem új?!
: -
: -
: -
: - És ha már dialógus: a helyettes akkor sem volt a helyzet magaslatán, amikor ismét csak az ATV-ben azt kérdezték tőle, hogy ha a kormányhatározat szerint 2021. március 31-ig volt ingyenes a parkolás, áprilisban, Budapesten miért ingyenes még? Karácsonyék minden lehetséges fronton támadták a minden önkormányzatra vonatkozó, kötelező díjmentesség bevezetését, mert az egyrészt jelentős bevételkiesést okoz az önkormányzatoknak, másrészt állításuk szerint nem járul hozzá hatékonyan a járványkezeléshez. Kerpel-Fronius ennek fényében sem tudta meggyőzni a nézőket:
Főpolgármester-helyettes: - Ööö…
Műsorvezető: - Született erről egy újabb kormányhatározat? Önök kaptak bármiféle döntésről dokumentumot?
Főpolgármester-helyettes: - Öhh… én erről… én erről nem tudok, hogy… én erről nem tudok, hogy kaptunk-e.
: -
: -
: - Egészpályás letámadás: SZDSZ-től a szoftverfejlesztésen, a blogoláson át egészen a Momentumig
Megannyi kommunikációs hiba, Kerpel-Fronius helye mégis megingathatatlannak tűnik. Hogy miért? Hiába politizál jelenleg egy mondhatni új mozgalomban, a Momentumban, Karácsony helyettese közéleti karrierjét értelemszerűen nem itt és főleg nem ma kezdte. Hanem a rendszerváltáskor, mégpedig az SZDSZ-ben. Bár egyszer azt nyilatkozta, szülei (Kerpel-Fronius Sándor farmakolóus, Verebély Judit orvos) jobboldalinak, konzervatívnak vallották magukat, sőt, jómaga is szavazott 1998-ban a Fideszre, az SZDSZ végeztével inkább inkább az LMP-ben próbált szerencsét, majd innen került Fekete-Győr Andrásékhoz. Ahogy testvére, Kerpel-Fronius Ádám is a Momentumban horgonyzott le.