Origo: Nem igaz, amit a Momentum állít Hajnal Miklós diploma-botrányáról

2022. január 27. 07:00

A párt szerint a sem egyetemi végzettséggel, sem valódi munkatapasztalattal nem rendelkező politikus sosem hazudott a diplomájáról.

2022. január 27. 07:00
null

Nem igaz, amit a Momentum állít, hogy Hajnal Miklós soha nem hazudott volna a diplomájáról – írta meg az Origo. Korábban beszámoltunk róla, hogy a momentumos politikus annak ellenére, hogy nincs diplomája, többször is közgazdásznak nevezte magát, vagy nem javította ki, amikor közgazdásznak címezték, sőt önéletrajzában is szerepelt a titulus.

A politikus ügye most Bangóné Borbély Ildikó ügyével kapcsolatban került újra elő, aki szintén nem szerzett közgazdász főiskolai diplomát, a parlament.hu-n szereplő önéletrajzában azonban mégis ez szerepelt végzettségként. Az egykori MSZP-s politikus végzettségére vonatkozó közérdekű adatigénylésünkre az önéletrajzban említett Budapesti Gazdasági Egyetem úgy reagált: „tanulmányi rendszerünk archívumában az Ön által kérdezett személyre vonatkozóan semmilyen adat nem található”.

Épp ezért megkerestük a Momentumot, precedensértékűnek tekintik-e azt, hogy a politikusnőt kizárták a pártból, és ők is kizárják-e soraikból Hajnalt, de egyelőre nem válaszoltak a kérdésre.

A 168.hu megkeresésére viszont reagáltak, és közölték, „Hajnal Miklós soha nem hazudott a diplomájáról. Az előválasztás honlapjára feltöltött önéletrajzában is leírta, hogy az Oxfordi Egyetemi tanulmányait felfüggesztette, viszont itthon jogi tanulmányokat folytat. 2017-ben használta Hajnal Miklós a közgazdász kifejezést magára egy interjúban, ekkor az egyetemi tanulmányai utolsó évében járt, és már a legtöbb vizsgán túl volt. Azt nem állította soha, hogy okleveles közgazdász.”

Tény, hogy Hajnal az „okleveles” szót nem használta. A „közgazdász” kifejezést azonban igen.

Például 2017. január 24-én az akkoriban baloldali Hír TV-ben , amikor Kemény Dénessel, a vízilabda-válogatott egykori háromszoros olimpiai bajnok szövetségi kapitányával vitázott a budapesti olimpiai pályázatról, amely ellen már javában gyűjtötte az aláírásokat a Momentum (a videóban 28:35-nél).

De 2021 júliusban az Azonnali.hu-n is „közgazdász végzettségűként” mutatták be,

és akkor sem javította ki az ATV egykori műsorvezetőjét, Simon Andrást, amikor az úgy fogalmazott a stúdióban ülő Hajnalra utalva, „de van nekünk egy közgazdászunk is”.

Ráadásul Hajnal Wikipédia-lapján egészen a botrány kirobbanásáig szintén közgazdászként volt bemutatva, aztán ez gyorsan megváltozott.

Hajnal Miklós ráadásul elvtársa, Karácsony Gergely választási győzelmét követően, amikor a baloldali összefogás telerakta saját embereivel a fővárosi cégeket,

De a fő probléma nem ez, hanem az, hogy a Momentum állítása, miszerint Hajnal sosem hazudott a diplomájáról, egyszerűen nem igaz. Hajnal Miklóst többször is közgazdászként mutatták be a sajtóban, amit sosem utasított vissza, sőt, ő is közgazdásznak nevezte saját magát, pedig se diplomája, se valódi munkatapasztalata nincs e területen.

Ez még akkor is így van, ha mindezt ma már ő is sajnálja. A helyzetet csak tetézte a politikus első nehezen értelmezhető reakciója, amelyben azt mondta, elnézést kér, ha ezzel valakit megbántott. Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter egyébként szintén feltette a kérdést, maradhat-e ezt követően Hajnal képviselőjelölt?

Visszatérő elem a diplomabotrány a baloldalon

A baloldalon egyébként nem Bangóné Borbély Ildikó botránya ez az első eset, hogy egy politikus valótlanul végzettséget, diplomát vagy nyelvvizsgát tulajdonít magának. Emlékezetes, hogy Hajnal Miklós, a Momentum elnökségi tagja egy műsorban közgazdásznak hazudta magát.

Karácsony Gergelyről pedig 2021 tavaszán derült ki, hogy nyelvvizsga hiányában nem szerezhetett volna jogszerűen doktori fokozatot és a Corvinuson sem oktathatott volna. Karácsony egyébként Bangónéhoz hasonlóan több életrajzában is szerepeltette a doktori címét. Valótlanul volt feltüntetve a Párbeszéd Magyarországért (PM) honlapján, hogy Karácsonynak PhD-ja van.

A baloldalon egyébként nem  ez az első eset, hogy egy politikus valótlanul végzettséget, diplomát vagy nyelvvizsgát tulajdonít magának. Emlékezetes, hogy Hajnal Miklós, a Momentum elnökségi tagja egy műsorban . Karácsony Gergelyről pedig 2021 tavaszán derült ki, hogy nem szerezhetett volna jogszerűen doktori fokozatot és . Karácsony egyébként Bangónéhoz hasonlóan több életrajzában is szerepeltette a doktori címét. Valótlanul volt feltüntetve a , hogy Karácsonynak PhD-ja van.

Összesen 17 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Reszelő Aladár
2022. január 29. 07:00
És akkor ez a tag indul Fürjes Balázzsal szemben, akinek mindenféle építkezések tapadnak a nevéhez. Ugye részt vett különböző stadionépítésekben, ami már-már halálos bűn, mivel közpénzbe került és fákat is kellett kivágni (az csak a liberálisoknak szabad). Most ugyan egy vasútépítési projektben van benne, ami ugye nagyon zöld és talán még elég progresszív is, de ezzel is csak a NER gazdagodna. A lipsi felfogás pedig az, hogy amin a NER gazdagszik, az biztosan rossz. De persze meg lehet nyerni a választást és le lehet állítani minden építkezést. Egy részét újra lehet tenderezni a nyugati elvbarátok által megjelölt cégekkel megnyeretve drágábban, a maradékot meg úgy lehet hagyni mutogatva a Fidesz pazarlására és felesleges építkezésére. Hegyvidéken nagyon látványos lesz fideszes építő és az ellenzéki tényleg semmihez nem értő összecsapása. Fürjes még nyerhet, de tényleg fura belegondolni, hogy az elmúlt 12 de akár az elmúlt 30 év legnagyobb nyertesei mennyire akarják elzavarni azokat, aki intézkedései részben lehetővé tették a sikereiket. Ha valahol, akkor ott biztosan nem kellene kérsdésesnek lenni, hogy ki nyer.
fairly
2022. január 27. 14:01
Vajon még hány ilyen ál-közgazdász, illetve doktorandusz hallgató van a Momentumban? Ha minden előválasztáson induló képviselőjük megfelelt a feddhetetlenségi nyilatkozat alábbi pontjában foglaltaknak: " Az engem delegáló politikai párt belső átvilágítási folyamatán részt vettem, ott a valóságnak megfelelően nyilatkoztam" - akkor hogy fordulhatott elő, hogy kitalált végzettségeket mondtak valósnak? Azt sem tudják megmagyarázni, hogyan került Hajnal a BKK felügyelőbizottságba, illetve lett annak elnöke, mikor nem volt meg hozzá a képzettsége?!
pollip
2022. január 27. 12:31
Akkor miért kért bocsánatot?
Palakon
2022. január 27. 12:21
Egyebként nem értem miért téma ez. 2022-őt írunk. Mindenki az lehet, aminek érzi magát. Neki közgazdászidentitása van, és kész. Pont. Aki ezt kétségbevonja, csúnyább dolgokra is képes.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!