Volt egyszer egy iciri piciri házacska...
Ott lakott egy iciri piciri ,,téglácska.” Volt annak sok iciri piciri kis ökre, Agyhalott mind, ezt mondta róluk a fő ,,Ogre.”
A párt szerint a sem egyetemi végzettséggel, sem valódi munkatapasztalattal nem rendelkező politikus sosem hazudott a diplomájáról.
Nem igaz, amit a Momentum állít, hogy Hajnal Miklós soha nem hazudott volna a diplomájáról – írta meg az Origo. Korábban beszámoltunk róla, hogy a momentumos politikus annak ellenére, hogy nincs diplomája, többször is közgazdásznak nevezte magát, vagy nem javította ki, amikor közgazdásznak címezték, sőt önéletrajzában is szerepelt a titulus.
A politikus ügye most Bangóné Borbély Ildikó ügyével kapcsolatban került újra elő, aki szintén nem szerzett közgazdász főiskolai diplomát, a parlament.hu-n szereplő önéletrajzában azonban mégis ez szerepelt végzettségként. Az egykori MSZP-s politikus végzettségére vonatkozó közérdekű adatigénylésünkre az önéletrajzban említett Budapesti Gazdasági Egyetem úgy reagált: „tanulmányi rendszerünk archívumában az Ön által kérdezett személyre vonatkozóan semmilyen adat nem található”.
Épp ezért megkerestük a Momentumot, precedensértékűnek tekintik-e azt, hogy a politikusnőt kizárták a pártból, és ők is kizárják-e soraikból Hajnalt, de egyelőre nem válaszoltak a kérdésre.
A 168.hu megkeresésére viszont reagáltak, és közölték, „Hajnal Miklós soha nem hazudott a diplomájáról. Az előválasztás honlapjára feltöltött önéletrajzában is leírta, hogy az Oxfordi Egyetemi tanulmányait felfüggesztette, viszont itthon jogi tanulmányokat folytat. 2017-ben használta Hajnal Miklós a közgazdász kifejezést magára egy interjúban, ekkor az egyetemi tanulmányai utolsó évében járt, és már a legtöbb vizsgán túl volt. Azt nem állította soha, hogy okleveles közgazdász.”
Például 2017. január 24-én az akkoriban baloldali Hír TV-ben , amikor Kemény Dénessel, a vízilabda-válogatott egykori háromszoros olimpiai bajnok szövetségi kapitányával vitázott a budapesti olimpiai pályázatról, amely ellen már javában gyűjtötte az aláírásokat a Momentum (a videóban 28:35-nél).
A beszélgetés egy pontján Hajnal azt mondta: „én magam is közgazdász vagyok”.
De 2021 júliusban az Azonnali.hu-n is „közgazdász végzettségűként” mutatták be,
és akkor sem javította ki az ATV egykori műsorvezetőjét, Simon Andrást, amikor az úgy fogalmazott a stúdióban ülő Hajnalra utalva, „de van nekünk egy közgazdászunk is”.
Ráadásul Hajnal Wikipédia-lapján egészen a botrány kirobbanásáig szintén közgazdászként volt bemutatva, aztán ez gyorsan megváltozott.
Hajnal Miklós ráadásul elvtársa, Karácsony Gergely választási győzelmét követően, amikor a baloldali összefogás telerakta saját embereivel a fővárosi cégeket,
a BKK felügyelőbizottsági tagja lett, úgy hogy saját önéletrajza szerint is csak egy érettségije van, és nagyjából öt hónap gyakornoki munkán kívül sosem dolgozott.
De a fő probléma nem ez, hanem az, hogy a Momentum állítása, miszerint Hajnal sosem hazudott a diplomájáról, egyszerűen nem igaz. Hajnal Miklóst többször is közgazdászként mutatták be a sajtóban, amit sosem utasított vissza, sőt, ő is közgazdásznak nevezte saját magát, pedig se diplomája, se valódi munkatapasztalata nincs e területen.
Ez még akkor is így van, ha mindezt ma már ő is sajnálja. A helyzetet csak tetézte a politikus első nehezen értelmezhető reakciója, amelyben azt mondta, elnézést kér, ha ezzel valakit megbántott. Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter egyébként szintén feltette a kérdést, maradhat-e ezt követően Hajnal képviselőjelölt?
Visszatérő elem a diplomabotrány a baloldalon
A baloldalon egyébként nem Bangóné Borbély Ildikó botránya ez az első eset, hogy egy politikus valótlanul végzettséget, diplomát vagy nyelvvizsgát tulajdonít magának. Emlékezetes, hogy Hajnal Miklós, a Momentum elnökségi tagja egy műsorban közgazdásznak hazudta magát.
Karácsony Gergelyről pedig 2021 tavaszán derült ki, hogy nyelvvizsga hiányában nem szerezhetett volna jogszerűen doktori fokozatot és a Corvinuson sem oktathatott volna. Karácsony egyébként Bangónéhoz hasonlóan több életrajzában is szerepeltette a doktori címét. Valótlanul volt feltüntetve a Párbeszéd Magyarországért (PM) honlapján, hogy Karácsonynak PhD-ja van.