Elkészült a nemzeti népegészségügyi stratégia – mutatjuk a részleteket!
A cél, hogy növekedjen a magyarok egészséges éveinek száma. Van hová fejlődni.
Az ötödik kerületi képviselőjelölt kifejtette a véleményét az ellenzék magánosításáról.
A baloldali kormányzás idején, 2009-ben végleg bezárt Schöpf-Merei Ágost Kórház épülete előtt tartott ma sajtótájékoztatót Böröcz László, országgyűlési képviselő. Felhívta a figyelmet arra, hogy hova vezethet az ellenzék egészségpolitikája, amely a kórházak magánkézbe adásán és egészségügyi intézmények bezárásán alapszik. Mindezekkel szemben bemutatta azt a folyamatos fejlődést, amelyet a kormány által finanszírozott egészségügyi fejlesztések biztosítanak Budapest belső kerületeiben is.
Márki-Zay Péter drasztikus magánosítást lát szükségesnek az egészségügyben. Sőt, az emberei már egyes kórházi osztályok bezárásának tervét sem tagadják. Gyurcsány és Márki-Zay egészségügyi főembere elmondta, hogy szerinte „mindenhol a világon” ez történik a kisebb kórházakban a sürgősségi osztályokkal és a szülészetekkel. Gyurcsány másik főembere, László Imre 2021 júniusában ennél is tovább ment:
„Magyarországon jelen tudomásom szerint 164 fekvőbeteg-gyógyintézet van. Ez nagyon sok, ez indokolatlanul sok. […] 90-100 kórház nagyon biztonsággal, magas szakmai színvonalon el tudja látni az országot.”
– mondta Újbuda jelenlegi balliberális polgármestere. A Gyurcsány-párt egészségügyi szakértője szerint tehát 60-70 kórházat kellene bezárni a jövőben.
Ezt a baloldali programot már jól ismerjük, és tudjuk mit jelentett Budapest belső kerületeiben! Amikor a baloldal volt kormányon, akkor ezen a környéken, Belső-Ferencvárosban a Bakáts téri Schöpf-Merei Ágoston Koraszülő-Koraszülött Kórházat zárták be. 2007 áprilisában szűnt meg a fekvőbeteg-ellátás a kórházban, 2009-ben pedig, 125 év után véglegesen bezárták az intézmény kapuit. A kórházbezárások miatt országszerte 8000 egészségügyi dolgozó elveszítette munkahelyét, nem volt elég eszköz, gyógyszer, mentőautó, orvos, ápoló.
Ehhez képest az elmúlt években a kormányzati finanszírozású Egészséges Budapest Program keretében Belváros-Lipótváros egészségügyi felszereltségét többek közt
A minap átadták az I. kerületieknek az állami finanszírozásból felújított Csalogány utcai rendelőt, és 2023 végéig megújul a Ferencvárosi Egészségügyi Szolgáltató Központ is. Kormányzati támogatással egy új, ötemeletes épülettel bővül az intézmény.
Böröcz László saját munkássága is példaként szolgál a folyamatosan fejlődő egészségügy terén. Az ország egyik legmodernebb rendelőintézetét, a nemzetközi szinten is kiemelkedő technikai felszereltségű Belváros-Lipótváros Egészségügyi Szolgálatot üzemeltető Belvárosi Önkormányzatnak volt közel egy évtizeden át képviselője, alpolgármestere. Így munkájával hozzájárult ahhoz, hogy az V. kerületben ingyenesek a gyermekek ajánlott védőoltásai, 18 éves korig a HPV elleni vakcina, az időskori tüdőgyulladás elleni oltás, valamint a helyben, soron kívül biztosított MR- és CT vizsgálatok.
„Magyarországnak előre kell mennie, nem hátra! Megálljt kell parancsolni a múlt embereinek, Gyurcsány Ferencnek, Márki-Zay Péternek és Csárdi Antalnak! Nemet kell mondanunk a baloldal felelőtlen tervére, nem fogjuk hagyni, hogy bezárjanak kórházakat vagy azok osztályait!” - nyilatkozta Böröcz László, országgyűlési képviselő.
(MTI)
Nyitókép: MTI/Soós Lajos