Már majdnem minden megvan, van miniszterelnök-jelölt, van százhat jelölt, már csak a közös lista hiányzik – mondta Závecz Tibor az ATV Civil a pályán című műsorában. Az elemző szerint, ha meglesz a közös lista, akkor csillagos ötössel lesz értékelhető az ellenzék teljesítménye, így viszont csupán ötös alá osztályzatot érdemel a baloldal szerinte. A baloldal jó évet zárt, hiszen nehéz megmondani, hogy ki nyeri a 2022-es parlamenti választást – mondja, szerinte ennyi reménytelen év után már ez is egy eredmény.
Závecz szerint meglepetés, hogy Márki-Zay lett a baloldal miniszterelnök-jelöltje, az ellenzék összecsiszolódása pedig lassan megy – fogalmaz némi eufemizmussal a politológus nem részletezve azt, hogy Márki-Zay szinte naponta árulózza és ostobázza a többi ellenzéki politikust, valamint a saját lecserélését sejteti.