Kimondom a nevet
Orbán Viktor nem szerette Márki-Zay Péter nevét kimondani, amikor még ő volt az ellenzéki összefogás kormányfő-jelöltje.
Ezek a népszavazási kérdések az emberek valódi problémáival foglalkoznak – mondta az ellenzéki miniszterelnök-jelölt.
Az ellenzék által kezdeményezett népszavazásokkal kapcsolatban tartott sajtótájékoztatót Márki-Zay Péter, úgy, hogy a referendum egyik témájával szemmel láthatólag nem volt tisztában a baloldal miniszterelnök-jelöltje. Márki-Zay az álláskeresési járadék időtartamával nem volt tisztában, pedig ezzel kapcsolatban is népszavazást kezdeményeztek.
„Budapesten és a 23 megyei jogú városban, a DK, a Jobbik, az LMP, a Momentum, az MSZP és a Párbeszéd irodáiban és az ellenzéki országgyűlési képviselőjelölteknél várhatóan szerdán elkezdődhet az aláírásgyűjtés a Diákvárosra és a 270 napos álláskeresési járadékra vonatkozó népszavazáshoz” – jelentette be kedden Márki-Zay Péter Budapesten.
Az ellenzék közös miniszterelnök-jelöltje az országgyűlési képviselőjelöltek társaságában tartott sajtótájékoztatóján azt mondta,
szemben a kisebbségi csoportokat megbélyegző fideszes kérdésekkel.
A miniszterelnök-jelölt szerint ha áprilisban leváltják „ezeréves történetünk legkorruptabb kormányát, akkor nem a kiváltságos kevesek fognak gazdagodni, hanem felemelkedést biztosítanak mindenkinek.”
„A rendszerváltás és kormányváltás tétje, hogy Magyarország egy gyűlölködő országból szeretemország legyen. Együtt valljuk, hogy a sötétséget sötétséggel nem lehet legyőzni, csak világossággal. A gyűlölködést csak szeretettel lehet legyőzni” – mondta.
Márki-Zay Péter úgy fogalmazott, a Diákvárosra vonatkozó kérdés esetében arról kell dönteni, hogy „a kínai kommunista migránsegyetemnek akarunk-e több pénzt adni, mint az összes magyar egyetemnek” vagy a magyar nemzeti érdekeknek megfelelően a fővárosban tanuló vidéki diákoknak megfizethető lakhatást biztosítani.
A másik kérdés az összefogásról, a szolidaritásról, a szeretetről és a gondoskodásról szól – jelentette ki. Ennek célja, hogy a járvány idején munkájukat elvesztők támogatására az álláskeresési támogatás folyósításának időtartama 30-ról 90 napra emelkedjen – közölte. Majd miután munkatársa, Simon András pontosította az elhangzottakat, a politikus kijavította magát, és azt mondta, azt szeretnék elérni, hogy a támogatás időtartama a jelenlegi 90-ről 270 napra nőjön.Márki-Zay Péter azt mondta: a népszavazási kezdeményezések aláírása csupán egy percbe telik, mégis szimbolikus jelentőségű az ellenzék teljes összefogásával megszervezett előválasztástól a kormányváltásig tartó küzdelemben.
(MTI)
Fotó: Valeria Mongelli / Hans Lucas / Hans Lucas via AFP