Tartósan végtelenül károsnak tartom, ha a piaci folyamatokba az állam felelőtlen módon akar beavatkozni – ezt már a Blikknek adott interjúban fejtegette Márki-Zay Péter. A baloldali miniszterelnök-jelöltet a lap arról kérdezte, mihez kezdene a benzinárak folyamatos emelkedésével, ha kormányt alakíthatna jövőre. A baloldali politikus erre azt mondta, nem tartja megoldásnak az üzemanyagárak befagyasztását. Majd azt magyarázta, hogy az Egyesült Államokban, amikor emelkedni kezdett a benzin ára, akkor az emberek kisebb autókra váltottak, „s nem egyesével, hanem akár hárman mentek együtt munkába”. Miközben tehát Márki-Zay azt javasolja az embereknek, hogy vegyenek kisebb autót, nagycsaládosként maga is igénybe vette a kormány autótámogatási kedvezményét és nagy autót vásárolt.
Később az ATV Egyenes Beszéd című műsorában a lényegét tekintve ismét szidta a benzinárak befagyasztását.
Nem Márki-Zay az egyetlen baloldali politikus, aki hadat üzent az autósoknak. Karácsony Gergely, Budapest főpolgármestere még nyáron azt üzente a panaszkodó fideszeseknek, hogy „szálljanak ki a kocsiból és menjenek gyalog”.