Szerintem Budapest lehetne egyetlen (max. a Duna miatt kettő) egyéni szavazókörzet
Hatvanpuszta és Felcsút pedig egy-egy kiemelt egyéni szavazókörzet legyen, mert a tekintély adja a nemzet tartását a békerezsiharcban.
Szerinte a napokban a sajtóban megjelent fotó titkosszolgálati módszerekkel készült.
Mint megírtuk, kedden újabb felvétel került elő a Városháza-gate kapcsán, amiben Bajnai Gordon neve is felmerült. Az Anonymus-maszkos személy videója szerint
„jutaléki rendszer” működhet a fővárosi önkormányzatnál.
A felvétel után, csütörtökön újabb információ látott napvilágot, egy kép formájában: a fotó azt bizonyítja, hogy Bajnai Gordon és Gansperger Gyula találkozott. A két személy közös megjelenése már csak azért is érdekes, mert az Anonymus által legutóbb nyilvánosságra hozott hangfelvételen Gansperger Gyula beszél Bajnai Gordonról. A baloldali üzletember tudomása szerint Bajnai korábban két személyt ajánlott Karácsony Gergely figyelmébe. Az egyik Kiss Ambrus volt, a másik Tordai Csaba. Mint köztudott, előbbiből főpolgármester-helyettes lett, míg utóbbi jogi főtanácsadói posztot kapott a Városházán.
Ahogyan azt szemléztük, a volt miniszterelnök egy terjedelmes Facebook-posztban fejtette ki a kapcsolatát Gansperger Gyulával, illetve ismerte be azt, hogy
A poszt szövege szerint a Gansperger Gyulával való kapcsolata 2005 óta csupán szórványos volt (mint ismeretes, eddig az időpontig együtt vezették a Wallis Rt.-t). Azt azonban készségesen elismerte, hogy a baloldali üzletember „azzal keresett meg, hogy vállalkozása a leggazdagabb magyarországi befektető család által irányított cégcsoporttal működik együtt ipari infrastruktúra és ingatlanfejlesztési projektekben. Jelezte, hogy a cégcsoport egyik fő tulajdonosa szeretne bemutatkozni nekem személyesen és kérte, hogy vegyek részt egy rövid találkozón. A meghívást elfogadtam.”
A találkozón a volt miniszterelnök szerint két téma merült fel. Az egyik az volt, hogy egy nemzetközi tanácsadó cég – aminek Bajnai Gordon történetesen a tagja – tud-e segíteni a Gansperger Gyula érdekeltségébe tartozó befektetőcsoport infrastruktúra jellegű projektjében.
A másik, esetünkben érdekesebb téma, a Városháza eladása volt. „A találkozó második részében véleményemet kérték egy, a budapesti Városházával kapcsolatos fejlesztési elképzelésük politikai megvalósíthatóságáról, esélyeiről – írta a politikus a Facebook-oldalán – Először világossá tettem, hogy ebben az ügyben nincs befolyásom, közvetítői szerepem. A beszélgetés során azt is kifejtettem, hogy az én helyzetértékelésem szerint
Végezetül hangsúlyoztam, hogy függetlenül az aktuális helyzettől egy ilyen fejlesztés csak átfogó politikai konszenzus mellett és teljesen átlátható folyamatban lehetne egyáltalán megfontolás tárgya a döntéshozók részéről.”
Nyitókép: MTI/Kovács Attila