„Most hallottam, talán az elnökségi ülésen mondta valaki, hogy elvileg az MSZP-sek arra készülnek, hogy még ezt a választást letudják, utána feloszlik a párt” – magyarázza Tóth Endre (nyitóképünkön jobbra, Fekete-Győr András pártelnök balján) azon a felvételen, melyről már korábban közöltünk részleteket.
A Momentum elnökségi tagja így látja: „Egy domináns szereplő van rajtunk kívül, a DK. Velük hosszú távon kell számolnunk, mert ők nagyon hatékonyan működnek. És azt látjuk, hogy az utóbbi időben azért nagyon erősen tudtak újítani és megerősödni. Gyakorlatilag Gyurcsány a semmiből rántotta elő a saját politikai túlélését.”