A DK először beadott egy javaslatot a Fővárosi Közgyűlésnek az atlétikai vb vétójáról, a Fudanra hivatkozva, majd azt Karácsony kvázi átvette. Erről egy Facebook-videóban számolt be,
harcos pozíciót felvéve a kormánnyal, sőt, még Gyurcsányékkal szemben is.
Némi odamondogatás és üzengetés után aztán szeptember elsején az általa jegyzett, puhább indítvány ment át a testületet, és úgy tűnhetett fel, mint aki átviszi az akaratát a többieken, elsősorban a DK-n. Csakhogy valójában nem ez történt, érdemi nekifeszülés nem volt, legfeljebb némi szórakoztató vita. Ráadásul az egész akció feleslegesnek bizonyult, ha úgy tetszik, legfeljebb szimbolikus volt, miután egyértelművé vált: Budapestnek nincsenek jogi eszközei a nemzetközi sportrendezvény megfúrására. Meg összességében nem is járna jól, ha elmaradna.
Ezt az olvasatot erősíti, hogy a történetnek nem is nagyon lett folytatása. Ha csak annyi nem, hogy egy, vélhetően a DK-hoz köthető Facebook-oldal egy Századvég-kutatásra hivatkozva beleszállt Karácsonyba, aki ismét határozott politikusként tűnhetett fel: ugyancsak a közösségi médiában szólt vissza.
Ez nem jelenti azt, hogy a hatpárti összefogás résztvevői között ne lennének súrlódások, konfliktusok, akár ideológiai, akár személyi kérdésekben, ám ezeket zömmel a „füstös szobákban” beszélik át. A végső szó pedig a legtöbb esetben Gyurcsány Ferencé, elég csak a Jobbik-DK paktum megsemmisítő hatására gondolni.
Eközben a cselekvőképes Karácsony Gergely kezd feltűnni a baloldali médiában is: a Telex már korábban hosszabb videóban portrézta meg a politikust, akit egyenesen „politikai állatként” aposztrofáltak, olyannak, aki előbb-utóbb végigviszi az akaratát. A minap pedig arról cikkeztek, hogy Karácsony tett rendet Pécsett, ahol összevesztek a helyi ellenzékiek. Érdemes megemlíteni, hogy az Economist is lényegében mellette tette le a „voksát”, amikor nagy interjút közöltek vele. (Igaz, ezzel akadtak problémák.)
Az egész továbbra is egy színjáték, rég eldöntötték, hogy Karácsony Gergely lesz a közös miniszterelnök-jelölt,
ugyanakkor azt is látják, hogy épp rosszul áll, már Budapesten sem feltétlenül ő a legnépszerűbb. Kézenfekvő: azzal, hogy a DK erősebben támadja nyilvánosan, nőhet a népszerűsége” – véli Deák Dániel, a XXI. Század Intézet vezető elemzője. Mint a Mandinernek kifejti, mozgósítási verseny zajlik, épp látszatvitákkal.