Hiába készültek Gyárfásék, Portik megint keresztbe tett
A Nap Tv egykori tulajdonosa és védője új bizonyítékokkal és tanúkkal állt volna elő, de erre jövő tavaszig várniuk kell.
A Gyurcsány-párti politikus sérelmezte, hogy egy interjúnkban azt írtuk, járt a bitcoinbányász erzsébetvárosi önkormányzati képviselő irodájában.
Az elmúlt év végén két nagyobb cikkben is foglalkoztunk az erzsébetvárosi ügyekkel. Elsőként, december 2-án megszólaltattuk a VII. kerület polgármesterét, majd a Niedermüller Péterrel készült interjúra másnap reagált Bajkai István parlamenti képviselő, a Fidesz VI.-VII. kerületi választókerületi elnöke. A kormánypárti politikus lapunk kérdésére válaszolva azt mondta akkor, hogy Oláh Lajos DK-s parlamenti képviselő többször is járt a bitcoinbányászattal vádolt, szintén DK-s Borka-Szász Tamás egykori VII. kerületi önkormányzati képviselőnek a polgármesteri hivatalban található irodájában.
Oláh Lajos december 15-én helyreigazítási kérelemmel fordult a Mandiner szerkesztőségéhez. Azt kérte, közöljük, valótlanul híreszteltük, hogy megfordult párttársa hivatali szobájában. A Mandiner ennek a kérésnek nem tett eleget, ezért a parlamenti képviselő pert indított. A Fővárosi Törvényszék a január 20-án meghozott elsőfokú ítéletében elutasította a felperes keresetét – azaz lapunk nyert –, és hosszú indoklásában többek között kifejtette, hogy
A bíróság megállapította, hogy a cikk kis terjedelemben foglalkozik ezzel a témával, csak egy fél mondatban érinti a felperes személyét. Másfelől önmagában annak állítása, hogy a felperes járt ebben az irodában, közömbös a személyének megítélése szempontjából. Az pedig, hogy Bajkai István azt sugallta, Oláhnak látnia kellett, hogy Borkai-Szász szobájában illegális bitcoinbányászat zajlik, a bíróság szerint nem alapozza meg a helyreigazítási kötelezettséget, hiszen a sugallat alapvetően vélemény, nem pedig a jogszabály által megkívánt, a maga konkrétságában meghatározó tény feltüntetése.
A Fővárosi Törvényszék leszögezte,
így a helyreigazításnak még abban az esetben sem lenne helye, ha az a felperes megítélését érintő valótlan tényállításnak minősülne.
Oláh Lajos megfellebbezte az elsőfokú határozatot, a Fővárosi Ítélőtábla áprilisban hozta meg a jogerős döntését. A másodfokú bíróság helybenhagyta a Törvényszék ítéletét, így a Mandiner jogerősen pert nyert, további fellebbezésnek nincs helye.