Kínát „nem lehet megkerülni, sem Magyarországnak, sem az Európai Uniónak, sem az Egyesült Államoknak” – mondta Salát Gergely sinológus, egyetemi oktató a Magyar Nemzetben szerdán megjelent interjúban. Hozzátette:
Amerika szeretné, ha az unió rosszban lenne Pekinggel, de az üzleti és a gazdasági érdekek ennek ellentmondanak”.
.A szakértő szerint Németország tönkremenne, ha felmondaná a gazdasági kapcsolatait Kínával. „A Volkswagen konszern például a pandémia előtti évben 654 ezer járművet adott el Amerikában és 4,2 milliót Kínában, ahol többek között a mostanában sokat emlegetett Hszincsiang-Ujgur tartományban, Ürümcsiben is van üzeme. (...)