Franciaország elszálló államháztartási hiánya: a szenátus felveti Macron elnök felelősségét
Az Eurostat szerint Franciaország az egyik legrosszabbul teljesítő ország az Európai Unióban.
A vezetőség bízik abban, hogy folytatódik a párbeszéd.
A Mandinerhez eljuttatott közleményből kiderül, hogy a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) vezetése üdvözli a Hallgatói Önkormányzat (HÖK) válaszait, amelyeket az új Szenátus megválasztásával kapcsolatban küldött. „Örömmel fogadtuk, hogy a HÖK hajlandó a párbeszédre és javaslatokat fogalmazott meg a Szenátus megválasztásával kapcsolatban. Bízunk benne, hogy a jövőben is közösen folytathatjuk a 156 éves múlttal rendelkező SZFE megújítását” – írják.
Kialakuló párbeszéd?
Az SZFE vezetősége a múlt héten küldte meg a Szenátus megválasztásával kapcsolatos dokumentumokat véleményezésre a HÖK részére, írják. Ebben
a HÖK elnökének alanyi jogon történő szenátorrá válását, a lemondott Szenátus által az egyetemi autonómiában okozott károk gyors helyreállítását. A HÖK a megadott határidőig vissza is küldte észrevételeit, amelyek a közlemény szerint „nagyban segítik az Egyetem vezetésének munkáját.”
Múltbéli problémák
A közleményben az egyetem vezetősége emlékeztet: „az előző Szenátus tavalyi összehangolt lemondásával megkísérelte ellehetetleníteni az Egyetem autonóm működését, a megszervezett blokáddal pedig megakadályozták azt, hogy a jogszerűen felállt új vezetés időben elkezdhesse feltárni az Egyetem gazdálkodási, pénzügyi, oktatásszervezési és adminisztratív működésének immár napvilágot látott súlyos hiányosságait.”
A vezetőség szerint a most megkezdett párbeszéd lehetőséget ad arra, hogy az Egyetem új Szenátus megválasztásával kiteljesítse a korábbi vezetése által megtépázott autonómiát. Az SZFE vezetése kész minden olyan hallgatói fórummal egyeztetni, amely nyitott az Egyetem jövőjével kapcsolatos pábeszédre, írják.
Fotó/Mátrai Dávid