Ledobta a bombát a magyar közéletre Majka: újabb posztot tett közzé a szabadszájú rapper
„Évtizedek óta a showbizniszben dolgozom, eléggé megedződtem már” – jelentette ki magabiztosan Majoros Péter.
A V. Naszályi, Ungváry és a német csatorna szerkesztője által kiadott közlemény szerint az adásban semmi olyan állítás nem hangzott el, ami bocsánatkérést indokolna.
Nem kér elnézést a Deutsche Welle a budai vár felújításáról készített riport miatt. Emlékezetes, az ügyet a március eleji cikkünk robbantotta ki, amelyben megírtuk: a német csatornának a budai vár felújításáról is a zsidóüldözés jut az eszébe.
A német közszolgálati médium a budai várban zajló munkálatok és a Kossuth Lajos tér átépítése kapcsán igyekszik bizonyítani, hogy a magyar kormány szélsőségesen nacionalista, értékei pedig szembemennek az Európai Unió által vallottakkal. A DW a riportban V. Naszályi Mártát, a kerület párbeszédes polgármesterét, és Ungváry Krisztián történészt is megszólaltatta, az ellenoldal viszont nem kapott teret.
Az ügyből botrány kerekedett, a Magyar Nemzeti Médiaszövetség is kiadott egy közleményt, amelyben tiltakozik a „német közszolgálati televízió manipulációja ellen”, valamint egyre-másra születtek a DW-t kifigurázó publicisztikák is.
Miután a budavári lakosok is levélben tiltakoztak a riport ellen, – sőt, annak törlésére is kérték a televíziót – a televízió bocsánatot kért torzító riportjáért. Azaz mégsem...
A Telex ma délelőtti cikkében ugyanis azt írja, hogy közleményben utasította vissza Ungváry Krisztián történész, V. Naszályi Márta I. kerületi polgármester és Tutsek Pál, a Deutsche Welle szerkesztője az elmúlt napokban megjelent sajtóhíreket, melyek szerint a német közszolgálati televíziós csatorna „bocsánatot kért” a budai vár felújításáról készített riportja miatt.
– írták. Hozzátették, a kormányzat eddig 200 milliárd forintot költött a minisztériumok Várba költöztetésére úgy, hogy még csak hatástanulmányt sem készítettek erről. „Az Országgyűlés elnöke, Kövér László politikai ellenfeleit terroristák utódainak nevezi, akik legszívesebben ott folytatnák, ahol elődeik abbahagynák. Mi ezeket a megnyilvánulásokat kritizáltuk és elfogadhatatlannak tartjuk, hogy mondanivalónkat az állami tömegtájékoztatás meghamisítja.”
A témában írt Mandiner-publicisztikát itt olvashatja.