Báró gelsei és beliscsei Gelsey Vilmos (William de Gelsey) magyar születésű brit közgazdász, bankár 1921-ben született Bécsben. A gelsei és beliscsei báró Gutmann család sarja volt, apja családja az első világháború után vesztette el horvátországi birtokait. A budapesti Királyi Egyetemi Katolikus Gimnáziumban tanult, majd apja nyomdokain haladva a cambridge-i Trinity College-ban szerzett természettudományi MA fokozatot. A negyvenes években maradt kint véglegesen Nagy-Britanniában. Az Imperial Chemical Industries cégnél szerzett szakmai gyakorlatot, majd a vezetési tanácsadás felé fordult. Előbb a Hill Samuel & Co ügyvezető igazgatója lett, később az Orion Royal Bank nevű jelentős nemzetközi konzorciális (NatWest/Chase/WestLB/Royal Bank of Canada/Credito Italiano/Mitsubishi Tr) befektetési bank ügyvezető igazgatója, majd elnökhelyettese lett. Gelsey1988-ban költözött Bécsbe, ahol a mai UniCredit Bank (korábbi Creditanstalt) tanácsadója lett.
Mivel a Richter Gedeon privatizációjának tanácsadója a Creditanstalt magyarországi leánycége volt, a privatizációt követően, 1995-ben Gelseyt a Richter igazgatósági tagjának választották. Négy évvel később az igazgatóság elnöke lett.
Testvérével, Gelsey Sándorral együtt jelentős szerepet játszott abban, hogy a több, mint 300 éves Királyi Egyetemi Katolikus Gimnázium (amelynek a működését 1948-ban betiltották) visszakapja eredeti épületét. Az épületet hároméves pereskedéssel visszaszerezték a Demszky Gábor vezette fővárosi önkormányzattól.
Orbán Viktor 2011-ben a Magyar Köztársasági Érdemrend középkeresztjével tüntette ki a bankárt.
Gelsey Vilmos báróval a Mandiner 2016-ban készített nagyinterjút.