Megtörtént: elsötétült a Tiktok az USA-ban – de közel sem biztos, hogy végleges a búcsú
Donald Trump még a kampánya során ígéretet tett arra, hogy megmenti az amerikaiak körében is népszerű alkalmazást.
Az amerikai hírszerző szolgálatoknak 180 napjuk van, hogy nyilvánosságra hozzák az ufójelenségek vizsgálatainak eredményeit.
Fél éven belül nyilvánosságra hozzák ufóaktáikat az amerikai titkosszolgálatok – számolt be az Index. A portál szerint a szenátus hírszerző bizottsága a költségvetés tervezése miatt szeretne tisztán látni a kérdésben.
A rejtélyes okból, talán hangulatjavító intézkedésként, a Covid–19-cel kapcsolatban hozott új rendelkezések alapján
a szenátus hírszerző bizottságának.
A hírszerzéseknek szánt 2300 milliárd dolláros költségvetés összeállításának részeként a Military.com tudósítása szerint a kérdéssel legtöbbet foglalkozó katonai titkosszolgálatoknak is fel kell fedniük a törvényhozók számára az újabban UAP-nek (Unidentified Aerial Phenomena), azaz azonosítatlan légi jelenségnek nevezett észlelésekkel kapcsolatos vizsgálataik eredményét. Ez azt jelenti, hogy nyilvánossá válik az ilyen esetekkel kapcsolatos adatok és azok részletes elemzése.
Egyelőre nem tudni mekkora horderejű bejelentés várható
A Pentagonon kívül az FBI és a CIA is felfedni kényszerül lapjait, az egyes titkosszolgálatoknál anomáliás légi járműveknek (Anomalous Aerial Vehicles – AAV) nevezett észlelésekről szóló jelentések feldolgozása azonban problémákba ütközhet. A hírrel kapcsolatban a Vice magazin megkérdezte John Greenwald Jr. ufókutatót, a Fekete Terem (Black Vault) alapítóját. Greenwald szervezete által az internetre feltöltött anyagokban a 80-as évekig visszamenőleg elérhető minden információ, amit a CIA gyűjtött az ufókról az elmúlt évtizedekben. Legalábbis ezeket hozták eddig nyilvánosságra.
Greenwald szerint eddig 10 ezer közérdekű adatigényléssel élt a kormány felé, mire mindenhez hozzájutott, ráadásul a dokumentumokat saját maga szkennelte be újra kézzel, ugyanis a CIA valószínűleg szándékosan olyan formában adta át neki a dokumentumokat, hogy azokban kifejezetten nehéz legyen szövegre keresni.
Greenwald szerint több ezren töltöttek le különböző anyagokat a szervereiről, köztük egy boszniai menekült,
vagy egy orosz kisvárosban rendszeresen éjfélkor bekövetkező rejtélyes robbanásokról. Tiszta képet azonban sajnos a nyilvános dokumentumokból sem kapunk, és csak részben azért, mert a feltöltött anyagok nagyon változó minőségűek. Egy részük kitűnő minőségű képekkel és ábrákkal is el van látva, míg másoknál a szöveg is alig olvasható. A tízezernyi iratból azonban eddig semmilyen egyértelmű bizonyíték nem került elő.
Egyes vélemények szerint a témával kapcsolatos, szaporodó észlelések és az amerikai kormányzat csökkenő titkolózásának oka egy közelgő bejelentés lehet.
(Index)