A jövő évi költségvetés megalapozott, de a koronavírus-járvány miatt nagyobb kockázatokat tartalmaz, mint az ezt megelőzőek – mondta Kovács Árpád, a Költségvetési Tanács elnöke hétfőn a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.
Az elnök kifejtette, a költségvetést konzervatív becslések alapján alakították ki, ami azt jelenti, hogy visszatükrözi a koronavírus-járvány okozta bizonytalanságot. Hozzátette, a költségvetés 3,3 százalékos GDP arányos államadósság csökkenéssel számol, ami azt jelenti, hogy a stabilitás akkor is biztosított, ha nem annyira „fényesen alakul a program”.