Ahogy arról mi is beszámoltunk, kedden megszűnt a kormánynak szélesebb jogköröket biztosító rendkívüli jogrend Magyarországon. Azzal, hogy az Országgyűlés megszavazta a koronavírus-törvény visszavonását, egyben megszüntette a polgármesterek rendkívüli hatalmát is.
Innentől tehát a városvezetők nem irányíthatják rendeleti úton a településüket, de a törvény megszavazása, és annak szerda éjféli hatályba lépése között eltelt idő lehetőséget adott a polgármestereknek fontos döntések utolsó pillanatban történő meghozatalára.