Egyre nyilvánvalóbb a TISZA Párt és a baloldal összeborulása
Közeledik a Gyurcsány Ferenc által szorgalmazott nagy összefogás.
Ez a lex Czeglédy törvényjavaslat célja.
A lex Czeglédy törvényjavaslat célja, hogy ne lehessen bűnözőket kimenteni mentelmi joggal az eljárásokból – magyarázta Kósa Lajos, a Fidesz országgyűlési képviselője csütörtök reggel az M1 aktuális csatornán.
A műsorban arról beszéltek, hogy az Országgyűlés szerdán megkezdte a jogszabály-módosítás tárgyalását. Ez alapján nem illetné meg a mentelmi jog a képviselőjelöltet abban az esetben, ha büntetőeljárás folyik ellene, és a vádemelés még az előtt megtörténik, hogy jelöltként nyilvántartásba vették.
Kósa Lajos, az indítvány egyik beterjesztője elmondta, a Nemzeti Választási Bizottság minden ellenzéki delegáltja arra szavazott, hogy tartsák fenn Czeglédy Csaba mentelmi jogát, így felfüggesztették az ellene folyó büntetőügyet.
Czeglédy Csaba a Demokratikus Koalíció (DK) EP-listájának 36. helyét kapta, ahonnan akkor sem lehetne bejutni, ha minden képviselőt a DK küldhetne, hiszen Magyarországnak 21 hely van fenntartva – mutatott rá a kormánypárti politikus.
Hozzátette, Czeglédy Csaba visszaeső bűnöző, hiszen 2003-ban már elítélték ugyanolyan vádak alapján, mint amiket most megfogalmaztak ellene.
Czeglédy Csabát bűnszervezetben elkövetett költségvetési csalással vádolják, a vád szerint 6 milliárd forintnyi kárt okozott.
Kósa Lajos szerint az ellenzék számára azért fontos Czeglédy, mert ő az MSZP és Gyurcsány Ferencnek, a DK elnökének ügyvédje és Dobrev Klárának, Gyurcsány Ferenc feleségének és a DK EP-képviselőjének üzlettársa. Az utóbbi kapcsán megjegyezte, Dobrev Klára cége finanszírozta Czeglédy ügyeit.
Hangsúlyozta, a törvénymódosítás után azt a visszaélést, amit most az ellenzék Czeglédy „kimentése” kapcsán elkövetett, többet nem lehet megcsinálni. Kósa Lajos a Kossuth rádió Jó Reggelt, Magyarország! című műsorában kiemelte, képviselőjelöltek esetében még sosem fordult elő, hogy a mentelmi jog miatt kellett felfüggeszteni egy büntetőeljárást.
(MTI)