Mégis mi szükség arra, hogy magyar színházak a kommunista idők lengyelellenes Spiró-darabját játsszák?
A politikai kapcsolatok amúgy is kihűltek, sőt ellenségesek. Kinek van szüksége még több gyűlölködésre? Nizalowski Attila írása.
A brisbane-i magyar színészek egy Tamási Áron-darabot adtak elő az író szülőfalujában.
Kárpát-medencei turnéja zárásaként Farkaslakán is bemutatkozott az ausztráliai Brisbane magyar színtársulata, amely Tamási Áron Hullámzó Vőlegény című vígjátékát adta elő – hangzott el az M5 kulturális csatorna hétfői híradójában. A 2007-ben alapított Brisbane-i Magyar Amatőr Színtársulat a Hullámzó Vőlegénnyel vasárnap lépett fel Farkaslakán. Itt született 1897-ben a darab szerzője Tamási Áron. A Kossuth-díjas magyar író műve a tehetségbe vetett hit győzelméről szól.
Spinda József, a Brisbane-i Magyar Amatőr Színtársulat képviselője a darabról elmondta: „vidám egyik pillanatban, másik pillanatban sírni tudsz, a lelked ott van vele, de közben olyan emberi jellemeket tud ábrázolni, hogy magadra ismersz”. A darabban a boldogságát megtaláló Bogyót a 17 éves Kovács Boglárka alakítja, aki hangsúlyozta: „én is szeretek úgy mindenbe beleavatkozni, és hát ugyanazt csinálja Bogyó, aki mint angyali szellem, mindent kicsit ő kontrollál.”
A vígjátékot Kovács Lőrinc Ausztráliában élő református lelkipásztor, tiszteletbeli konzul rendezte. Kovács Lőrinc szerint nagyon sikeresek voltak előadásaik, mindenhol telt ház előtt játszották a darabot, a legkisebb falutól Hertelendyfalvától egészen Marosvásárhelyig, ahol a legnagyobb volt a közönség. Mint elmondta, ekkora lelkesedésre nem számítottak. Az elmúlt két hétben a társulat tagjai tíz településen mutatták be Tamási Áron művét.
(MTI)