A főpolgármester korábbi feljegyzéseket és fővárosi határozatokat idézve közölte, az SZDSZ-MSZP-s városvezetés 2004 és 2009 között díjmentesen adta meg a Red Bull Air Race megrendezéséhez a közterület-használati engedélyt.
Tarlós István a Főpolgármesteri Hivatal által eljuttatott közleményében Gy. Németh Erzsébet DK-s fővárosi képviselőnek a mostani rendezvénnyel kapcsolatos bizottsági határozatot „durván bíráló, a főpolgármestert és a Városházát támadó, ismételt nyilatkozataira” reagált. Az ellenzéki képviselő korábban azt mondta: a főváros vezetése idén is „aprópénzért”, mindössze 13 millió forintért adja oda a közterületeket a verseny rendezőinek. A DK egyúttal felszólította Budapest vezetését, hogy a zajszennyezés miatt a Red Bull Air Race szervezőivel fizettessen fájdalomdíjat a verseny környékén élőknek.