Térképen mutatjuk: ezekben a fővárosi kerületekben a legjobb az átlagbér
Az is kiderült, hogy az agglomeráción kívül, mely magyarországi járásban keresnek a legjobban.
Tarlós István ismertette azokat a határozatokat, amelyek szerint Demszky Gábor főpolgármester és Gy. Németh Erzsébet szocialista frakcióvezető városirányítása idején a Várostervezési és Városképvédelmi Bizottság díjmentesen adott közterület-használati engedélyt a műrepülőversenyhez.
A főpolgármester korábbi feljegyzéseket és fővárosi határozatokat idézve közölte, az SZDSZ-MSZP-s városvezetés 2004 és 2009 között díjmentesen adta meg a Red Bull Air Race megrendezéséhez a közterület-használati engedélyt.
Tarlós István a Főpolgármesteri Hivatal által eljuttatott közleményében Gy. Németh Erzsébet DK-s fővárosi képviselőnek a mostani rendezvénnyel kapcsolatos bizottsági határozatot „durván bíráló, a főpolgármestert és a Városházát támadó, ismételt nyilatkozataira” reagált. Az ellenzéki képviselő korábban azt mondta: a főváros vezetése idén is „aprópénzért”, mindössze 13 millió forintért adja oda a közterületeket a verseny rendezőinek. A DK egyúttal felszólította Budapest vezetését, hogy a zajszennyezés miatt a Red Bull Air Race szervezőivel fizettessen fájdalomdíjat a verseny környékén élőknek.
Tarlós István közleményében ismertette azokat a határozatokat, amelyek szerint 2004 és 2009 közötti, Demszky Gábor főpolgármester és Gy. Németh Erzsébet (2000-2006-ig) szocialista frakcióvezető városirányítása idején a Várostervezési és Városképvédelmi Bizottság díjmentesen adott közterület-használati engedélyt a műrepülőversenyhez. Kitért arra is: a rendelkezésre álló iratok alapján (Miniszterelnöki Hivatalt (MeH) vezető miniszter levele) megállapítható, hogy a Red Bull Air Race versenyt az augusztus 20-i állami ünnepség részeként rendezték meg. A MeH az általa lefoglalt területeket átengedte használatra a versenyt lebonyolító cégnek.
A főpolgármester megjegyezte: a lebonyolítás annyira problémás volt, hogy a fővárosi önkormányzat vizsgálatot indított az ügyben, hogy tisztázza az általa engedélyezett közterület-használat körülményeit. Azt írták: felmerült a többi közt, hogy a Lánchídon és a Duna-partokon a közterületi reklámokat engedély nélkül helyezték el, illetve a hangszórókon promóciós anyagokat sugároztak. 2010 márciusában a Városfejlesztési és Városképvédelmi Bizottság megállapította, hogy a MeH a fővárosi tulajdonú területeket jogosulatlanul használta reklámozásra és adta tovább vendéglátó-ipari tevékenység folytatására.
(MTI)