Az Európai Unió egyetlen napot sem várt: újabb támadást indított Magyarország ellen
Súlyos következményekkel fenyegetőznek.
A magyar emberek a magyar kormányt és parlamentet választották meg, nem Soros Györgyöt. Interjú.
„Nemrég Perbálon rendőrt hívtak három egyetemistára, kiderült, hogy migránsnak gondolták őket. Nem tart attól, hogy ez a hangulat árt a turizmusnak?
Nem, sőt a helyzet nagyon világos: mindenkit szeretettel látunk, aki betartja és tiszteletben tartja szabályainkat, akik pedig fel akarják rúgni a törvényeket, azokat nem engedjük be. Európában és Európán kívül is beszélgetek emberekkel, mindenki azt emeli ki, hogy Budapest, Magyarország szép, de ami legalább ennyire fontos, biztonságos is. Úgy gondolom, a migrációs politikánk ebből a szempontból is kifizetődött. Az illegális bevándorlók kívül tartásával meg tudtuk őrizni Budapestet – és az egész országot – biztonságosnak. Ez a turizmus szempontjából pedig nagyon kifizetődő.
Mi a véleménye Soros György egyre gyakoribb közéleti megnyilvánulásairól?
Pontosan tudjuk, hogy Soros György mit akar. Az illegális bevándorlókat be akarja hozni Európába, mi ezt elutasítjuk, ezért a magyar kormány az útjában áll. A magyar emberek a magyar kormányt és parlamentet választották meg, nem Soros Györgyöt, nincs szükségük arra, hogy Soros György megmondja, mi a jó nekik, ezt a magyarok el tudják dönteni egy amerikai spekuláns nélkül is. Soros elmondta, hogy mit akar, ezt hívjuk Soros-tervnek. Most már magyarázhatja, hogy ő nem egészen úgy gondolta, de nekünk nem szabad naivnak lennünk, pontosan tudjuk, hogy mit akar. Közeledik a választás, és a Soros György által a kormány ellen hirdetett harcban is az új lendület időszaka jött el, most már személyesen is megszólal. Nem akarja, hogy egy szuverén, független politikát folytató erő kormányozzon, amely meg tudja védeni az országot a külső befolyásokkal szemben.
David Kostelancik, az Egyesült Államok budapesti ügyvivője bírálta a magyar médiahelyzetet. Mit gondol erről?
A belügyeinkbe történő beavatkozási kísérletet vissza kell utasítani akkor is, ha az egy erős szövetségesünktől jön. Ha a magyar sajtószabadság hazug módon történő bírálása után nem sokkal kiírnak egy pályázatot arra, hogy amerikai kormányzati forrásból magyar médiumok működését finanszírozzák, akkor ezt csak a belügyeinkbe való durva beavatkozási kísérletként lehet értelmezni. Elfogadhatatlannak tartom az egészet.”