Tragédia: elgázolt egy gyalogost a HÉV a III. kerületben
A tűzoltók áramtalanították a szerelvényt.
Újpest-Városkapu környéke, a Kőbányai úti korábbi piac területe, valamint a Nyugati pályaudvar mögötti rész is szerepel az LMP fővárosi politikusainak parkterveiben. Ezek a beruházások az egészségesebb mellett értékesebb környezetet is teremtenek a párt szerint.
A Lehet Más a Politika szerint több parkot kell kialakítani Budapesten. Csárdi Antal, az ellenzéki párt fővárosi közgyűlési képviselője vasárnap, budapesti sajtótájékoztatója után az MTI-nek elmondta: az elmúlt hetek során egyértelművé vált, hogy nagy léptékű zöldterület-fejlesztést kell végrehajtani a fővárosban.
A párt álláspontja szerint ezek a beruházások az egészségesebb mellett értékesebb környezetet is teremtenek, áttételesen ugyanis milliókat hozhat a családoknak az, hogy a zöldre néző lakások húsz-ötven százalékkal többet érnek azoknál, amelyek ablaka tűzfalra vagy forgalmas utcára nyílik. Az LMP első körben a IV. kerületben vizsgálta meg a parkok kialakításának lehetőségeit, és úgy találta, hogy Újpest-Városkapu és a víztorony környéke is megfelelne erre a célra.
Az ellenzéki párt folyamatosan mutatja majd be további, más kerületeket érintő helyszínjavaslatait, amelyek között a Kőbányai úti korábbi piac területe, valamint a Nyugati pályaudvar mögötti rész is szerepel. Ezenkívül fontos a Városliget megőrzése, emelte ki. Csárdi Antal hangsúlyozta, hogy nem kell mindig nagy parkokban gondolkodni: a belvárosban sok olyan foghíjtelek található, amely alkalmas lenne zöldterület-fejlesztésre, hogy ezáltal Budapest élhetőbbé és otthonosabbá váljon.
A fővárosi közgyűlési képviselő a globális felmelegedés rendkívül szélsőséges következményeire is utalt, kiemelve, hogy ellensúlyozni kell a betonházak hőkibocsátását. Erre akár egy-egy, lakótelep mellé ültetett fasor is megfelelő megoldást biztosít. Csárdi Antal szerint nem igaz, hogy ne lenne tér és pénz a zöldterület-fejlesztésre Budapesten.
Képünk illusztráció, a Berlin közepén fekvő Tiergartent ábrázolja.