Szél: Süketek párbeszéde zajlik
Ezzel szemben Molnár Zsolt, a nemzetvédelmi bizottság szocialista elnöke kijelentette, az összevont ülésen nem hangzott el olyan információ, amely alapján az MSZP szerint indokolt lenne egy új különleges jogrend, amely kizárólag a kormány propaganda céljait szolgálná. Az ellenzéki politikus megjegyezte ugyanakkor, hogy a szocialisták a honvédség jogállásának egységesítésére nyitottak lennének, hiszen a hadsereg alkalmazhatóságáról jelenleg mást mond az alaptörvény és a honvédelmi törvény.Molnár Zsolt emellett jelezte, az MSZP támogatja a belügyminiszter azon törvénymódosító javaslatcsomagját, amely kiszélesíti a kormány hatáskörét a terrorizmus elleni fellépéshez.
Szél Bernadett, az LMP társelnöke emlékeztetett, az alkotmánymódosítás támogatását korábban ahhoz a feltételhez kötötték, hogy a kabinet meg tudja-e indokolni egy új különleges jogrend bevezetésének szükségességét. Az ellenzéki politikus szerint a kormány erre nem volt képes, helyette „süketek párbeszéde” zajlott az összevont ülésen. Az LMP így továbbra is úgy gondolja, hogy a honvédség bevetéséhez felesleges egy új különleges jogrend létrehozása és az alaptörvény módosítása.A független Vadai Ágnes, a Demokratikus Koalíció (DK) álláspontját ismertetve arról beszélt, hogy a kormányoldal törvénytelenül rendelt el zárt ülést, hiszen azon semmilyen titkos információ nem hangzott el. Hangsúlyozta, a belügyminiszter törvénymódosító csomagját sem szavazzák meg, ugyanis jelenleg nem látnak elég garanciát arra, hogy a változtatások garantálnák a magyar emberek biztonságát és jogait.
Mirkóczki Ádám, a Jobbik képviselője az ülést követően nem nyilatkozott a sajtónak. Az MTI megkeresésére elmondta, frakciójuk egyelőre nem alakított ki végleges álláspontot az alaptörvény-módosítás kérdésében, ugyanakkor a „többi ellenzéki párttal szemben nincs zsigeri álláspontja”. Kiemelte, az ország biztonsága érdekében fontosnak tartja, hogy a honvédséget be lehessen vetni a terrorizmussal szemben, ezért a javaslat jelenlegi formájának támogatását javasolja majd képviselőtársainak. Mirkóczki Ádám megjegyezte ugyanakkor, kivárják, hogy a kormányoldal milyen változtatásokat végez még a javaslaton, így például elfogadja-e azon kezdeményezésüket, hogy a terrorveszélyhelyzet kihirdetéséről az Országgyűlés ne a kormány kezdeményezését követő 15 napon belül, hanem haladéktalanul döntsön.