Sándor Mária: Mi nem balhézni jöttünk
Az eseményen a himnusz meghallgatása után következtek a felszólalók. Galkó Balázs színész a Gyermekétkeztetési Alapítvány nevében szólalt fel, Varga Andrea, az Autonóm Területi Szakszervezetek elnöke a miskolci helyzetről beszélt a tömegnek. Varga nemzeti konzultációt tartott a téren. Politikusoktól játszottak le egy mondatot, és a tömegnek válaszolni kellett, hogy igaza volt-e annak a politikusnak.
Szűcs Viktória, a Bölcsődei Dolgozók Demokratikus Szakszervezetének elnöke beszédét azzal kezdte, hogy „Többen vagyunk itt, mint a stadionokban a futballdrukkerek. Azért vagyunk itt, hogy elmondjuk a Fidesz-KDNP-eseknek eddig és ne tovább!” A beszédét így folytatta: „Ezer sebből vérzik, recseg-ropog az ország. Itt az idő, hogy tegyünk magunkért, a gyermekeinkért! Nem kormánypropagandára, látszatintézkedésekre, stadionokra van szükség, hanem létbiztonságra és kiszámítható jövőre. Meddig tűri még a magyar nép, hogy kitalicskázzák az uniós pénzt a saját és haverjaik zsebébe, miközben szenved a nép?!”