Elesett a BKK: pedig csak látványhó van
Indulás előtt érdemes tájékozódni a BKK (Budapesti Közlekedési Központ) oldalán.
Az Uber Amszterdamban működő európai központjához fordult a NAV, hogy kikérje a magyar Uber-sofőrök adatait – mondta Tamásné Czinege Csilla helyettes államtitkár a köztévének. Hozzátette: az Uber-sofőröknek egyéni vállalkozói igazolványt kell kiváltaniuk és havi 50 ezer forintos kisvállalkozói adót kell fizetniük.
A NAV nem a közösségi szolgáltatások ellen akar fellépni, csak azt akarja, hogy ezen szolgáltatók is ugyanúgy viseljék a közterheket, mint a piac többi szereplője – mondta az M1 péntek esti műsorában Tamásné Czinege Csilla, a Nemzetgazdasági Minisztérium adóügyekért felelős helyettes államtitkára.
Az Uber-sofőrök úgy tudnak eleget tenni a közteher fizetésének, ha egyéni vállalkozói igazolványt váltanak ki, adószámot kapnak, és fizetik a kisvállalkozói adót. Ez utóbbi a főállású vállalkozóknál havi 50 ezer forint, amely a személyi jövedelemadó mellett a nyugdíj- és egészségbiztosítási járulékot is tartalmazza. Aki félállásban (például diákként) uberezik, annak csak havi 25 ezer forintot kell fizetnie – mondta a helyettes államtitkár. Arra is felhívta a figyelmet, hogy az Uber-sofőröknek kötelező számlát adniuk akkor is, ha a fizetés a mobil alkalmazáson keresztül történik.
Tamásné Czinege Csilla elmondta: a NAV kikérte az Uber Amszterdamban működő európai központjától a magyar sofőrök adatait, és szúrópróbaszerű ellenőrzéseket is fognak folytatni.