Kedden tartotta az AIESEC a Hungarian Youth to Business Forum című rendezvényét a Budapesti Corvinus Egyetemen. Az egész napos eseményen kerekasztal-beszélgetéseken és különböző szemináriumokon ismerkedhettek meg az érdeklődő diákok a startupok, a kis- és középvállalkozások, multinacionális cégek világával, azok vezetőivel. Az eseményen olyan vezető nagyvállalatok képviseltették magukat, mint a Bosch, a Microsoft, a MOL, a Sony vagy a Telekom.
Az AIESEC az egyik legnagyobb ifjúsági szervezet a világon, 124 országban 2400 egyetemen van jelen, – az öregdiákjait is beleértve – több mint egymillió taggal rendelkezik. Vállalati kapcsolataiknak köszönhetően több mint 6000 gyakornoki helyet biztosítanak évente a tehetséges diákok számára. A Global Talent program keretében hozzásegítik a fiatalokat olyan értékek, kompetenciák és jártasságok megszerzéséhez, mint a globális gondolkodásmód, társadalmi felelősség, amelyekkel később vezetőként pozitív hatással lehetnek a világra. A keddi, budapesti rendezvényen mintegy 200 diák vett részt harmincnál is több országból.
Tehetség és gyakorlat
A Hungarian Youth to Business Forum középpontjában az Y-generáció vállalati szférában betöltött szerepe állt. A kérdést panelbeszélgetéseken és különböző műhelyekben (X-Sight, REED, Sony, MOL, Liferay, BP, Telekom) vitatták meg. A Balogh Ákos Gergely Mandiner-főszerkesztő vezette kerekasztalon Molnár Léna, az AIESEC vállalati kapcsolatokért felelős elnökhelyettese, Micheal Kram, a Bosch igazgatója és Antal Gábor, a TEVA európai jogtanácsosa boncolgatták az egyetemek és a tehetség viszonyát. Molnár kiemelte a gyakorlati tudás hiányát a felsőoktatásban, amelynek megszerzése kiváltképp fontos lenne a menedzsment tanulmányokban, a későbbi elhelyezkedés megkönnyítésének szempontjából. „Ma Magyarországon nem erős a tehetséggondozás az egyetemen, ezeknek a kiegészítése lehet a jó szakmai gyakorlat” – mondta Molnár Léna. Michael Kram azt emelte ki, hogy olyan gyakornoki lehetőséget érdemes a diákoknak választani, amely szorosan kapcsolódik egyetemi tanulmányaikhoz, amivel Antal Gábor is egyetértett. „A diákok számára a korai specializáció mellett jó út lehet a több tudományágat érintő tudás megszerzése is, mert ez versenyelőnyhöz juttathatja őket” – mondta Antal.