A Fidesz-KDNP parlamenti képviselőcsoportja egyetért azzal, hogy Magyarország katonákat küldjön az iraki Kurdisztán területén lévő Erbílbe az Iszlám Állam elleni fellépésre alakult nyugati koalíció támogatására – közölte Rogán Antal, a kormánypárt frakcióvezetője hétfői budapesti sajtótájékoztatóján.
Magyarország „nem támadó, hanem védekező funkcióra” küldene katonákat – fogalmazott a politikus, közölve: a magyar katonák az Erbílbe érkező német és olasz kiképző tisztek, valamint az ott dolgozó és élő magyarok védelmét látnák el. Katonáink csak az említettek elleni támadás esetén vennének részt „tevőleges katonai cselekményekben” – tette hozzá. Rogán Antal kérte egyúttal az ellenzéki frakciókat, fontolják meg a magyar katonai részvétel támogatását, ahhoz ugyanis kétharmados többségre van szükség az Országgyűlésben, ami a Fidesz-KDNP-nek nincs meg.