Drága barátaim, megint házhoz megyek a pofonért
Én nem akarok egy pukkancs, sértett, nárcisztikus, hazudozós, bosszúálló, populista elnököt.
A volt környezetvédelmi államtitkár szerint a napelemek mesterséges drágítása csak arra jó, hogy ezzel is az atomenergia mellett érvelhessen a Fidesz, miszerint a megújulók túl drágák.
A volt környezetvédelmi államtitkár az ATV-ben elmondta: még Kína is átáll a megújuló energiákra, Magyarországon viszont azért sújtják környezetvédelmi termékdíjjal a napelemeket, hogy ezáltal is bizonyítani lehessen: nem éri meg, mert drága.
„A magyar kormány a 21. században a korszellemnek megfelelően, korszerűen, akár a meglévő atomenergiai kapacitás mellett ne támogassa a megújulókat, az teljesen ellentétes azzal, amit a józan ész diktál” — mondta a műsorban Illés Zoltán, aki az atomfizikus végzettségű Angela Merkelt hozta fel példának arra, hogy Németország sorra zárja be az atomerőműveit, és ezzel egyben új munkahelyeket is teremt.
Az ősfideszes Illés Zoltán az államapparátus felépítéséről beszélve nonszensznek nevezte, hogy a földművelési tárcán belül a hungarikumokért, vagyis a kürtöskalácsért és a meggypálinkáért felelős ember alá tartozik négy környezetvédelemmel foglalkozó főosztály, miután szétverték az Országos Hulladékgazdálkodási Ügynökséget, a Nemzeti Környezetügyi Intézetet. Illés szerint mindennek oka az, hogy a Fideszben úgy gondolkodnak a környezetvédelemről, hogy az a gazdaság felpörgetésének hátráltatója, igazából baloldali ügy és egyébként is a gazdag országok játékszere.
Illés Zoltán arról is beszélt a műsorban, hogy az önálló környezetvédelmi államtitkárság megszűnése után felajánlották neki a dél-afrikai nagyköveti állást, ő ezt azonban nem fogadta el. Arra a kérdésre, hogy miért, Illés azt válaszolta: „Jó, csak mi köze a környezetvédelemhez? A pozíció határozza meg az embert? Nem. Nem akartam, hogy 20-30 évemet tönkretegyék. Én nyakkendő nélkül is környezetvédő vagyok.”
A 444 közben arról írt, hogy Illés Zoltán az RTL Klubban arról is beszélt, hogy a Fideszben azért „erőltetik az atomenergiát, mert abból különböző érdekcsoportok profitálhatnának az elkövetkező 15 évben, miközben az ország csak hátrányt szenvedhet belőle.”