Nyugati beavatkozásnak tartja Azerbajdzsán az emberi jogi kritikát
Az azeriek kritikusak a nyugati diplomaták véleménye miatt.
Jó, várjuk az azeri gázt, akkor majd minden gondunk megoldódik. De ehhez miért kell segget nyalni?
„Hogy miért fontos nekünk a baráti Azerbajdzsán? Azért fontos, és ezt a miniszterelnöktől tudjuk, »mert hidat képez a keleti és a nyugati világ között.« Azelőtt ugye még azt mondtuk, mi töltünk be hídszerepet kelet és nyugat között, de mindegy, a törtrénelemhez és az asztrofizikához képest a földrajz is változhat, a lényeg az, hogy csak egészség gáz legyen. Sőt, azt is megtudtuk, hogy »két dinamikus állam kötött egyezséget. Abban a reményben kötötték, hogy ezzel újabb lökést adnak az azeri-magyar gazdasági együttműködésnek.« Helyben vagyunk.
»A hasonlóságok és a különbségek a két ország között jól láthatóak« – mondta Orbán Viktor, de itt muszáj ellentmondanunk: különbséget leginkább csak a földgáz- és olajmezők mennyisége között látunk, amúgy mindkét illiberális államban igen hatékony a Nemzeti Együttműködés Rendszere. Jó, ott nemcsak vegzálják, de le is csukják az ellenzéki újságírókat, bloggereket, de az attitűd egészen hasonló, mondjuk ami a civil szférát illeti. Vagy az állami, családi szintre emelt korrupciót. Meg úgy en bloc az emberi jogokat.
A seggnyalásban az a legrosszabb, hogy más is látja, és nevetségessé válunk. Ha meg semmit nem kapunk érte cserébe, pláne.”