Az állami támogatással kapcsolatban a Heti Válasz arra emlékeztet: a Mazsihisz februári közgyűlésén arról határozott, hogy nem vesznek részt a holokauszt-emlékév eseményein és nem használják fel az elnyert pályázati összegeket. A Szabadság téri megszállási emlékmű és a Sorsok Háza körüli viták miatt döntöttek így, továbbá azért, mert nem menesztették a Veritas éléről Szakály Sándort, aki idegenrendészeti eljárásnak nevezte a zsidók Kamenyec-podolszki deportálását.
Bár az említett okok még mindig fennállnak, ennek ellenére az érintett szervezetek nem utalták vissza a teljes támogatási összeget: a 260 millióból 100 milliót elkülönítve megtartottak a lap birtokában lévő kimutatás szerint. A „bojkottot bojkottáló” zsidó szervezetek között említi a cikk a pécsi, a győri, a nagykőrösi és a szolnoki hitközséget, valamint a Mazsihisz Szeretetkórházat.