Lázár János: Magyarország kormánya a legnagyobb alföldi vasútépítési fejlesztésre készül
A Fidesz az egyetlen olyan politikai közösség, amely az Alföld fejlesztését fontosnak tartotta az elmúlt harminc évben – mutatott rá a miniszter.
Szeptemberre összehívná Lázár János a Zsidó Közösségi Kerekasztalt, és erről levelet is írt Heisler Andrásnak. A Kerekasztalt a hazai zsidó szervezetek és a kabinet közötti párbeszéd jegyében hozták létre még 2011-ben. Legutóbb a német megszállási emlékmű, a Sorsok Háza és Szakály Sándor miatt ültek össze.
A Zsidó Közösségi Kerekasztal összehívását kezdeményezi Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter szeptemberre – tudatta közleményben a Kormányzati Információs Központ. Lázár ehhez levélben kérte Heisler Andrásnak, a Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetsége elnökének együttműködését.
A közleményben hangsúlyozták: a miniszter levelében megerősítette, hogy a kormány „stratégiai jelentőségűnek” tartja az együttműködést a magyarországi zsidó közösségekkel, ugyanakkor az elmúlt időszakban ezt „számos kérdés megnehezítette”. Hozzátették: több esetben maguk a zsidó közösségek „kérdőjelezték meg a nevükben véleményt formálók képviseleti jogosultságát”.
Lázár János levelét idézve azt írták: áttekintve és lezárva az elmúlt időszakot, fontos, hogy a kormány és a zsidó közösségek együtt határozzák meg a következő időszak főbb feladatait azért, hogy a közösen tervezett és megvalósított programokat „minden érintett magáénak érezhesse”.
A Zsidó Közösségi Kerekasztal legutóbbi, februári ülésén a zsidó szervezetek javaslatára három kérdést vettek fel a napirendre: a német megszállás áldozatai emlékművének ügyét, a Józsefvárosi pályaudvaron kialakítandó, a holokauszt gyermekáldozatainak emléket állító Sorsok Háza bírálatát és Szakály Sándor történészprofesszornak, a Veritas Történetkutató Intézet főigazgatójának Kamenyec-Podolszkkal kapcsolatos megjegyzését.
A Zsidó Közösségi Kerekasztalt a kormány 2011-ben kormányhatározattal hozta létre annak érdekében, hogy platformot biztosítson a hazai zsidó szervezetek és a kabinet párbeszédére. Létrejötte óta több egyeztetés is volt a felek között.