„Trump tönkreteszi a világgazdaságot” – tombolnak a német és spanyol vezetők

Robert Habeck szerint Trump csak akkor enged, ha nyomást kap, míg Pedro Sánchez 14 milliárd eurós mentőcsomagot jelentett be.

Az Indiana Egyetem felmérése alapján az amerikai újságírók hatvan százaléka szerint rossz irányba tart az újságírás. A megkérdezettek szerint a fő okok a csökkenő profit, az online média előretörése és az elbocsátások.
Az Indiana Egyetem tíz évente elvégzett kutatása szerint az amerikai újságírók hatvan százaléka gondolja úgy, hogy a szakma rossz irányba tart. Az 1080 szakmabeli az okok között említette a csökkenő profitot, az online média előretörését, az elbocsátásokat, a fizetéscsökkentést és az új üzleti modellek hiányát. A kutatások szerint az újságírók elégedettsége 1971 óta csökken, 2002-ben volt csak egy nagyobb megugrás: most a megkérdezettek tizenkilenc százaléka valamennyire, hat százaléka pedig kifejezetten elégedetlen a munkájával.
A kutatás az újságírók autonómiájával is foglalkozott: míg 1971-ben és 2002-ben az újságírók többsége a témaválasztásaiban teljes szabadságról számolt be, most mindössze harmaduk gondolta úgy, hogy témáit önmaga választhatja. A felmérés szerint a 2002-es mérés óta az amerikai újságírók életkorának mediánja 41 évről 47 évre nőtt. A nők aránya 33%-ról 37,5 százalékra nőtt a szakmában, a kisebbségieké viszont 9,5-ről 8,5-re csökkent. A megkérdezettek 28 százaléka demokratának, 7 százaléka republikánusnak, 50 százaléka függetlennek vallotta magát.
A megkérdezettek 62 százaléka szerint zsugorodott a szerkesztőségük az elmúlt években: a kutatás szerint mintegy 33 ezerrel kevesebb újságíró dolgozik ma az USA-ban, mint 2002-ben. A válaszadók 40 százaléka gondolta úgy, hogy fontos a közösségi média. Harmaduk 30-60 percet tölt el naponta ezeken az oldalakon, és több mint felük használja rendszeresen például a Twittert információszerzésre.