Hidvéghi: Magyar Péter minden valószínűség szerint külföldi megbízást teljesít
Az államtitkár szerint Brüsszel bábkormányt szeretne látni Budapesten, ennek vezetésére pedig a Tisza Párt elnökét szemelte ki.
A leköszönő MSZP-s parlamenti alelnök szerint az elmúlt ciklussal ellentétben most már nem lenne luxus a fideszes kétharmadnak, hogy normális törvényhozást működtessenek. Ujhelyi István sajtótájékoztatója végén jelképesen összepakolta irodájából azokat a dolgokat, amiket magával visz majd Brüsszelbe. Ezek között volt egyebek mellett az országgyűlési csengő másolata és a nemzeti együttműködés nyilatkozatának egy példánya is.
A szocialista Ujhelyi István szerint most már nem lenne luxus – a parlamentet az elmúlt ciklusban szerinte kiüresítő – fideszes kétharmadnak egy „normális törvényhozást” működtetni. Az Országgyűlés távozó alelnöke erről kedden beszélt újságíróknak parlamenti dolgozószobájában.
Az MSZP EP-listájának a második helyén szereplő politikus elmondta, hogy 12 év képviselőség után távozik a magyar Országgyűlésből. Értékelése szerint a kormánypártok az elmúlt négy évben kiüresítették, egyfajta kirakattá, bábszínházzá alakították át a magyar törvényhozást. Ujhelyi István hozzátette: a fideszes kétharmadnak most már nem lenne luxus „normálisnak lenni” az ország érdekében, „normális törvényhozást” működtetni, a demokratikus ellenzékkel végre kompromisszumot kötni arról, hogy milyen érdekek és értékek menték dolgoznak együtt a parlamentben.
Ismertetése szerint a most záruló ciklusban a képviselők ötven százalékkal több törvényt fogadtak el, mint 2006 és 2010 között és mindössze két olyan törvény és három országgyűlési határozat született, amit az ellenzék nyújtott be. A távozó alelnök úgy értékeli, a törvények nagy része az erőszakos hatalomkoncentráció kiépítését jelentette egy törvénygyárban és a kapkodás sokszor silány minőségű jogszabályokat eredményezett. Tudatosan éjszaka vagy hajnalban tárgyaltak nagyon fontos törvényeket – folytatta –, példaként a föld- és a közoktatási törvényt említve.
Ujhelyi István sajtótájékoztatója végén néhány, a dolgozószobájában kiállított emléket dobozba rakott, hogy Brüsszelbe magával vigye őket. Ezek között voltak a sajtószabadság korlátozása ellen tiltakozó, üres címlappal megjelent napilapok, a nemzeti együttműködés nyilatkozatának egy példánya, az országgyűlési csengő másolata, egy asztali magyar zászló és egy kis méretű Konfuciusz-szobor.