Megkapta a KIM a Hernádi elleni európai elfogatóparancsot, de horvátul
2013. október 04. 10:36
Megérkezett a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztériumba az európai elfogatóparancs Hernádi Zsolt, a MOL elnök-vezérigazgatója ellen, de nem az előírt formában ‒ közölte a szaktárca Facebook-oldalán.
2013. október 04. 10:36
p
0
0
69
Mentés
A rövid bejegyzésben a minisztérium annyit tudatott, hogy várják a javított változatot. Isola Anna, Navracsics Tibor miniszter sajtóreferense az MTI-nek pénteken azt mondta, hogy a horvátok nem megfelelő nyelven küldték meg a dokumentumokat. Az elfogatóparancs horvát nyelven íródott, miközben hivatalosan a magyar, az angol, a német és a francia az elfogadott. Amint megérkezik a javított változat, a Fővárosi Törvényszékhez kerül az elfogatóparancs ‒ tette hozzá.
A horvát rendőrség kedden adott ki európai elfogatóparancsot Hernádi Zsolt ellen, majd szerda délután Horvátország kérésére felkerült az Interpol vörös, vagyis legmagasabb fokozatú körözési listájára a neve. Az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) pedig arról tájékoztatta az MTI-t, hogy a magyar rendőrség megkapta a horvát szervek megkeresését Hernádi Zsolt ügyében, azt a szokásos eljárásnak megfelelően továbbította az igazságügyi tárcához.
Hernádi Zsoltot Horvátországban azzal gyanúsítják, hogy vesztegetési pénzt fizetett Ivo Sanader volt kormányfőnek, hogy a MOL meghatározó befolyást szerezzen a MOL-INA olajipari vállalat irányításában. A MOL többször is visszautasította a vádakat.
A kormány szerdai ülésén úgy döntött, hogy a MOL portfóliójának felülvizsgálatára, adott esetben az INA-részvények eladásának előkészítésére kéri fel az olajtársaság menedzsmentjét. A kabinet emellett utasította az igazságügyért felelős minisztert, valamint a MOL állami tulajdonban lévő részvényeinek tulajdonosi jogát gyakorló Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. vezetőit, vizsgálják meg, milyen polgári és büntetőjogi lépések lehetségesek a MOL-INA-ügyben a MOL-t, illetve Magyarországot ért sérelmek orvoslására.
Sok függ a szír lakosságtól és politikai erőktől, a globális nagyhatalmi szereplőktől. De az mindenképpen ígéretes, hogy Magyarország egész más helyzetben van most, mint a 2000-es évek elején.
Schiffer András a Magyar Jelen podcastjában intézett kirohanást Anthony Blinken amerikai külügyminiszter és a Facebook ellen Toroczkai László Mi Hazánk-elnök profiljának feloldása kapcsán.
Fejlett demokráciákban példa nélkül álló módon érvénytelenítette egy szabad elnökválasztás eredményét a román Alkotmánybíróság.
p
0
1
1
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 69 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
celkereszt
2013. október 04. 15:05
Régebben olvastam arról, hogy amerikai cégek simán elszámolhatnak vesztegetési pénzeket adózás előtt. Olyat sem hallottam, hogy egyetlen amerikai állampolgárt kiadtak volna idegen országnak vesztegetési ügy miatt.
Feltételezem, hogy az EU-n belül már tiltott, de Horvátország idén lett tag. Visszamenőlegesen érvényes rá a jogsegélyszolgálat? Az meg, hogy kiad egy Interpol körözést nem oszt, nem szoroz.
Akkor most mi van?
==Megkapta a KIM a Hernádi elleni európai elfogatóparancsot, de horvátul==
Nem probléma.
Navracsicsnak ez az anyanyelve - majd lefordítja, úgyis neki küldték, hisz ő is benne van...
Szerintem meg ez egy belpolitikai ügy az INA-MOL-ra kihegyezve. Le akarnak számolni a Tutyman féle pártformációval akinek a tagja és utodja Sanader akit skerült eltávolitani egy szintén kétes korupciós váddal.
Az INA ürügyén a balosok a nemzeti érdekeket védő társulatként állitják be magukat. A nagy túlbuzgalmukban rácsavarodtak a témára és nem tudnának arcvesztés nélkül kihátrálni. Mivel ennek az egyik sarkalatos pontja a MOL megvádolása főleg annak a vezére Hernádi végig ragaszkoniuk kell a koncepciójukhoz még akkor is ha maguk is tudják, hogy sántit a dolog.Gondolm arra nem számitottak, hogy a Magyar kormány egy Ponton túl belép a belpolitikai leszámolásuk folyamatába és saját érdekének megfelően kiszáll a kétes horvát maffia modszereket is bevető gazdasági harcukba.
Ennek vesztese nem a Magyar állam és MOL lesz, hanem a horvátok, s ezt már Ők is tudják.
Benne van a pakliban az is, hogy a Horvátokat az eu vizsgálat alá vonta, mivel a csatlakozás előnapján változtatták meg a kiadatásról szoló törvényüket, hogy a háborus bünök vádja alól mentesítsék a 2002. előtt elkövetett cselekmények alól a delikvenseket.
Szerintem most azt is bizonyítani akarják, hogy az eu mennyire tartattja be a saját törvényét a kiadatással kapcsolatban. Ezért gondolom, hogy Hernádi belepottyant egy kétfrontos harc közepébe, ami az INA-n keresztül egy belső leszámolási akció, másfelöl az eu-nak küldött üzenet.
Orbán nagyon a helyén kezeli a dolgokat és a horvátok már érzik, hogy rossz lóra tettek, ha vele, mint Magyar Kormányfővel kezdenek ki.