Egész Afrikával megújítaná kapcsolatait Magyarország

2013. szeptember 27. 08:14

A magyar külügyminiszter elmondta: Magyarország erősíteni szeretné a gazdasági-kereskedelmi és az oktatási-kulturális kapcsolatokat Nigériával, az abujai nagykövetség újranyitásának egyik szempontja is az volt, hogy a nigériai diákok könnyebben jussanak vízumhoz. Martonyi János hangsúlyozta: Magyarország egész Afrikával megújítaná kapcsolatát.

2013. szeptember 27. 08:14

Magyarország meg szeretné újítani kapcsolatait az egész afrikai kontinenssel – jelentette ki helyi idő szerint csütörtökön az MTI-nek Martonyi János külügyminiszter, miután a New York-i ENSZ-közgyűlés alkalmából megbeszélést folytatott a nigériai diplomácia vezetőjével.

Martonyi János elmondta: Henry Odein Ajumogobia nigériai külügyminiszter nagy örömmel vette tudomásul, hogy Magyarország újra megnyitja abujai nagykövetségét, és kinyilvánította kormányának elkötelezettségét a gazdasági-kereskedelmi és az oktatási-kulturális kapcsolatok erősítése iránt. „Majdnem 600 nigériai diák tanul Magyarországon és szeretnénk, ha a számuk tovább növekedne. A nagykövetség újbóli megnyitásának is az volt egyik szempontja, hogy megkönnyítsük a diákok számára a vízumkiadást, persze emellett a nagykövetségnek alapvető feladata lesz a gazdasági kapcsolatok fellendítése is” – fogalmazott a külügyminiszter.

Nigéria a világ egyik legfontosabb országa és a jövőben még fontosabbá válik, az abujai újranyitás részünkről ugyanakkor egy tágabb politika része, egy szimbolikus politikai üzenet nemcsak Nigéria, hanem az egész afrikai kontinens számára is. Új Afrika-politikánk van” – mondta a magyar diplomácia vezetője. 

Martonyi János a nap folyamán megbeszélést folytatott Thorbjørn Jaglanddal, az Európa Tanács főtitkárával is, akinek köszönetét fejezte ki a miniszter által tárgyilagosnak és tisztességesnek értékelt személyes szerepéért, azért, hogy az európai intézményekkel folytatott vitában segített tisztázni a félreértéseket és megtalálni a megoldásokat. „Alapjában véve a hazai közvélemény mindig az Európai Bizottságra koncentrált, holott nagyon fontos szerepet játszott a félreértések rendezésében az Európa Tanács is. Jeleztem, hogy az ötödik alkotmánymódosítással lényegében minden kifogásolt témában megoldás született, a magunk részéről lezártnak tekintjük ezt a folyamatot” – jelentette ki a külügyminiszter.

Úgy érezzük – túllépve a magyar ügyeken – hogy az emberi jogok kérdésében az Európa Tanácsnak a jövőben is nagyon fontos szerepe, hatásköre van és lesz. Az ET egy olyan intézmény, amelynek lehetőleg nem politikai alapon kell a döntéseit meghoznia, hanem szakmai, jogi szempontok alapján. Mi ezt a szempontot szeretnénk a jövőben is az Európa Tanács tevékenységében erősíteni” – fogalmazott Martonyi János.

Összesen 36 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
pacal
2013. szeptember 27. 14:02
Magyarország Afrikában is jobban teljesít.
József42
2013. szeptember 27. 11:56
http://mindenkilapja.hu/users/hatnem/uploads/Feh_rek__s_feket_k.doc
BőröndÖdön
2013. szeptember 27. 11:38
Lassan visszamászunk a fára a Kedves Baltás Vezető iránymutatásával...
magnamater
2013. szeptember 27. 10:48
Reménykeltő vállalkozás: nagy térségek vannak ottan,a honi erőforrásból rengeteget lehetne exportálni. India teljesen reménytelen: ott már ismerik őket, mert onnan lettek elzavarva.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!