Túrós András, az Országos Polgárőr Szövetség elnöke köszöntőjében kiemelte: a polgárőrség az elmúlt hetekben, a dunai árvízi védekezésben ismét helytállt. Több mint húszezren vettek részt a tizenegy napos védekezésben – hangoztatta. Papp Károly vezérőrnagy, országos rendőrfőkapitány megköszönte a polgárőrség elmúlt évi tevékenységét, amelyet a civil szervezet a bűnmegelőzésben, a közterületi járőrözésben, az illegális migráció elleni küzdelemben a rendőrséggel közösen kifejtett. Ezt a munkát kell közösen folytatni, „ami nem más, mint Magyarország polgárai szubjektív biztonságérzetének további javítása, erősítése” – fogalmazott.
A beszédek után a polgárőrség kötelékéhez csatlakozó jelöltek fogadalmat tettek, majd kitüntetették azokat az embereket és településeket, akik, illetve amelyek kiemelkedő teljesítményt nyújtottak. Polgárőr város címet kapott Kazincbarcika és Bonyhád, polgárőr község címet nyert el a Bács-Kiskun megyei Balotaszállás és a Vas megyei Nemeskocs.