És még mondják, hogy a magyar választó passzív, nehezen mozdul!
A rendőrség, ami mégiscsak legjobban ismer minket, másképp gondolja. Az ORFK 20 000 kézi működtetésű könnygázgránátot vásárol.
Ha egy kis településen az önkormányzat, a polgárőrség, a körzeti megbízott összegfog, akkor azon a településen nem lehet gond a közbiztonsággal – jelentette ki Pintér Sándor belügyminiszter az országos polgárőrnapon szombaton Pannonhalmán.
Ha mégis kevés lenne ez az erő, „akkor ott van a készenléti rendőrség ereje, hogy megjelenjen, és biztosítsa a közbiztonságot” – tette hozzá. Pintér Sándor az eseményen bejelentette, hogy a polgárőrség még az idén kerékpárokat kap az Országos Rendőr-főkapitányságtól, továbbá ígéretet tett arra, hogy a polgárőrség támogatása 2014-ben meghaladja az egymilliárd forintot.
A belügyminiszter köszönetét fejezte ki azért a helytállásért, amelyet a polgárőrök az ez évi rendkívüli helyzetekben tanúsítottak. Felidézte a március 14-15-i hóvihart, amikor „az első hívó szóra” indultak az utakon rekedt autósok ezrein segíteni. A polgárőrök közreműködésének is köszönhető volt, hogy a dunai árvíznél emberi élet nem került veszélybe – mondta.
Pintér Sándor utalt az új polgárőrtörvényre, amely megfogalmazta, hogy a kormány stratégiai partnere a polgárőrség. Az új törvény nagyobb lehetőséget ad a szolgálatban lévő polgárőröknek a települések biztonságának megőrzéséhez. Arra kérte az érintetteket, hogy éljenek is ezekkel a lehetőségekkel. „Tegyük Magyarországot Európa legbiztonságosabb országává!” – mondta.
Túrós András, az Országos Polgárőr Szövetség elnöke köszöntőjében kiemelte: a polgárőrség az elmúlt hetekben, a dunai árvízi védekezésben ismét helytállt. Több mint húszezren vettek részt a tizenegy napos védekezésben – hangoztatta. Papp Károly vezérőrnagy, országos rendőrfőkapitány megköszönte a polgárőrség elmúlt évi tevékenységét, amelyet a civil szervezet a bűnmegelőzésben, a közterületi járőrözésben, az illegális migráció elleni küzdelemben a rendőrséggel közösen kifejtett. Ezt a munkát kell közösen folytatni, „ami nem más, mint Magyarország polgárai szubjektív biztonságérzetének további javítása, erősítése” – fogalmazott.
A beszédek után a polgárőrség kötelékéhez csatlakozó jelöltek fogadalmat tettek, majd kitüntetették azokat az embereket és településeket, akik, illetve amelyek kiemelkedő teljesítményt nyújtottak. Polgárőr város címet kapott Kazincbarcika és Bonyhád, polgárőr község címet nyert el a Bács-Kiskun megyei Balotaszállás és a Vas megyei Nemeskocs.