Frissítés:
Enyedi Szabolcs, a Társaság a Szabadságjogokért munkatársa a budapesti Dísz téren összegyűlt tömeg előtt úgy érvelt: az alaptörvény negyedik módosítása súlyosan csorbítja a polgárok jogait, korlátozza a szabadságukat: a gondolatszabadságot, a szólásszabadságot és az önrendelkezés szabadságát. Hozzátette: egyben megágyaz azoknak a törvényeknek, amelyekkel később – mint mondta – „meg fognak fosztani minket állampolgári jogainktól”.
Molnár Péter Fidesz-alapító arra kérte az államfőt, hogy ne írja alá a módosítását és „mentse meg a becsületét”. Emlékeztetett: a Fidesz tagjai a rendszerváltozáskor még „hittek abban, hogy a politikát csak úgy érdemes csinálni, ha a hatalom nem öncélú eszköz, hanem a közösség szabadsága és jóléte érdekében használandó”.
Frissítés:
A tüntetés véget ért, a tömeg a Kossuth térre vonul. A menet elején kamerás rendőrautó megy – írja a hvg.hu.
A Mandiner helyszíni tudósítója szerint körülbelül 3-4 ezer ember sétál békésen az utcákon – többnyire fiatalok. A menetet rendőrök biztosítják, a BKV buszai pedig türelmesen várakoznak, amíg a vonulók haladnak. Riporterünk a Párbeszéd Magyarországért politikusait és Schiffert Andrást is látta a tömegben.
Frissítés:
Hétfő estére valamennyi fiatalt elengedték azok közül, akiket az alaptörvény negyedik módosítása elleni, a Parlamentnél délelőtt tartott demonstrációról állítottak elő a rendőrök. Pap Judit, az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálatának ügyeletese azt mondta: a Parlamentnél délelőtt tartott megmozdulásról összesen tizenhat embert állítottak elő. Hétfő este kilenc órára valamennyien távozhattak.
A magukat fiatal demokratáknak nevezők korábban az MTI-hez eljuttatott kommünikéjükben azt írták: figyelmeztetésnek szánták akciójukat. A középiskolások az alaptörvény negyedik módosítása ellen tiltakoztak. Tiltakoznak a hallgatói szerződés ellen, autonóm egyetemet szeretnének, nem fogadják el a hajléktalan emberek hatósági üldözését, a család fogalmának „kirekesztő leszűkítését”. Szólásszabadságot követelnek, tisztességes kampányt és szabad választásokat akarnak, valamint független igazságszolgáltatást, államtól független egyházakat és egyházmentes államot – írták a közleményben.